پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع

نظافت نمای ساختمان در تهران
نظافت نمای ساختمان در تهران
می 21, 2019
رنگ نما در تهران با قیمت ارزان
رنگ و کنیتکس نمای ساختمان
می 21, 2019
پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع

پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع

امتیاز ما

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما، واژه ای است که طی چند سال اخیر، نام آن را بسیار شنیده ایم. امروزه اخبار بسیاری می شنویم از ریزش نمای ساختمان ها و آسیبی که به رهگذران، ساکنین و یا لوازم و اشیا دور و بر ساختمان وارد می شود. تا به حال تنها این اخبار را شنیده ایم اما می خواهیم که در اینجا دلیل آن را بدانیم و سپس راه حل آن که اجرا پیچ و رولپلاک روی سنگ نما می باشد، را توضیح دهیم. اینجا در آریانما، ما پیچ رولپلاک نما در تهران را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می دهیم. لازم به ذکر است که شرکت آریانما در کنار پیچ و رولپلاک نما، خدمات دیگری مانند، نماشویی یا همان شستشوی نما، رنگ نما و در کل در حوزه کار در ارتفاع و فعالیت های مربوط به نما فعالیت می کند. در ادامه با ما همراه باشید. همین ابتدا بگوییم اگر فرصت ندارید این متن را مطالعه نمایید، به این پادکست گوش فرا دهید تا خلاصه متن را بشنوید…!

پیچ و رولپلاک نما چیست؟

پیچ و رولپلاک نما، یک فعالیت پیشگیری کننده محسوب می شود و باعث می شود تا نمای یک ساختمان، مقاومت بالایی داشته باشد و در برابر عوامل محیطی موجود، آسیب نبیند و ریزش نکند.

پیچ و رولپلاک نما در تهران

پیچ و رولپلاک نما در تهران

پیچ و رولپلاک نما، باعث می شود که نمای ساختمان، بسیار زیباتر دیده شود و در کنار آن، مقاومت هم داشته باشد. همه افراد زیبایی را دوست می دارند و همه روزه در تلاش اند تا زیبایی بیشتری به دست بیاورند. این در فطرت انسان هاست که به زیبایی خود اهمیت بدهند. و در کنار آن به زیبایی محیط اطرافشان هم رسیدگی نمایند.

پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران

پیچ و رولپلاک سنگ نما در تهران

در کل در فرآیند پیچ و رولپلاک کردن نما، حفره ها یا سوراخ هایی در نما ایجاد می کنند و رولپلاک ها را در ان قرار می دهند. سپس پیچ ها را هم در آن سفت می کنند. این کار باعث می شود که استحکام نما بالاتر برود. در این حین در صورت نیاز، قطعات شکسته شده از نما را هم در سر جای خود قرار داده و ترمیم انجام می دهند.

*** در صورتی که فرصت دارید، از شما عزیزان تقاضا می کنیم تا فایل پی دی اف زیر را که برگرفته از یک سایت خارجی درباره پیچ و رولپلاک و تفاوت این دو گردآوری شده است را مطالعه نمایید. برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://arianama.com/wp-content/uploads/pdf/Are Dowels Stronger Than Screws.pdf

پیچ رولپلاک نما یا پیچ و رولپلاک نما یا پیچ کردن سنگ نما یا اجرای رولپلاک نما؟

ممکن است کلمه خدمات پیچ و رولپلاک نما را با چندین عنوان بالا که آن ها را ذکر کرده ایم شنیده باشید. حال سوال این است که کدام یک از این موارد، کلمه صحیح است؟ می توان گفت تمامی این کلمات، یک مفهوم را در بر دارند اما عبارت (پیچ و رولپلاک نما) صحیح ترین این عبارات است و ما از آن در طول این متن استفاده خواهیم نمود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب (راپل) و بدون داربست در تهران

شهر تهران، پایتخت کشور جمهوری اسلامی ایران است. پایتخت هر کشور، شلوغ ترین و پر جمعیت ترین شهر هر کشوری می باشد و به سبب سطح رفاه بالا و خدمات مختلف و موقعیت های شغلی زیاد، جمعیت بالایی دارد. علاوه بر تمامی این مزیت ها، تهران آلودگی و شرایط خاص آب و هوایی (شامل طوفان ها، باران های نیمه اسیدی و اسیدی)، تغییر فصل ها با تغییرات دمایی شدید و موارد بسیار دیگر می باشد که همه این موارد باعث کاهش استحکام سنگ های نما و ریزش انها می شوند.

پیچ و رولپلاک نما با طناب و راپل بدون داربست

پیچ و رولپلاک نما با طناب و راپل بدون داربست

برای جلوگیری از ریزش نما، پیچ و رولپلاک بر روی نما اجرا می شود. این کار با محکم نگه داشتن قطعات سنگ در کنار هم، از ریزش آنها محافظت می کند. با انجام یکبار پیچ رولپلاک نما، این مشکل به طور نسبتا طولانی مدت، برای ساختمان ها حل می شود. در شهر هایی مانند تهران و کرج، انجام پیچ و رولپلاک بسیار ضروری است و انجام آنها توسط همه متخصصان برای انواع ساختمان های قدیمی و جدید و به خصوص ساختمان های بالاتر از یک طبقه.

قیمت و لیست هزینه کار پیچ و رولپلاک نما به صورت حدودی با طناب و راپل (بدون نصب داربست) چقدر است؟ (بر حسب متر یا متری)

اولین موضوعی که درباره این مبحث بیان می شود، این است که نمی توان به صورت دقیق بدون بررسی کردن و مشاهده کردن شرایط پروژه، قیمت دقیقی مشخص کرد. بازدید پروژه پیچ و رولپلاک برای نما، باید حتما قبل از شروع پروژه انجام شود.

ارزان ترین قیمت پیچ رولپلاک نما در تهران

ارزان ترین قیمت پیچ رولپلاک نما در تهران

ما اینجا در آریانما، بازدید پروژه های پیچ و رولپلاک نما، و دیگر خدمات کار در ارتفاع مانند نماشویی را به صورت کاملا رایگان انجام می دهیم. شما می توانید با شماره های ….. و یا ….. تماس حاصل نمایید و در واتساپ به شماره های …. پیامی ارسال نمایید. کارشناسان و متخصصان ما، در مجموعه به صورت کاملا رایگان به شما مشاوره پروژه پیچ و رولپلاک نما می دهیم.

اما به صورت کلی برای دید واضح تر و پیش زمینه ای از قیمت برای شما عزیزان، قیمت انجام پیچ و رولپلاک برای نما های مختلف بسته به مواردی مانند، شرایط و سختی کار، نوع و روش انجام پروژه، حجم و ابعاد کل کار و موارد دیگر، بین هر پیچ 5 هزار تومان تا 15 هزار تومان، تفاوت دارد. برای استعلام قیمت از صفحه تماس با ما، و یا شماره های پایین صفحه، ارتباط بگیرید.

*** لازم است بدانید که قیمت پیچ و رولپلاک نما بنا به مواردی تعیین می گردد. این موارد به شرح زیر می باشند….

1-ارتفاع نما ساختمان

2-عرض و سایز کلی نما ساختمان

3-ابعاد سنگ ها و ضخامت سنگ های نما ساختمان

4-پیچیدگی کار نما ساختمان و شرایط نما

5-نوع و تعداد پیچ و رولپلاک های مورد استفاده در سنگ نما

و در نهایت هزینه پایانی هم برآیند کل کار می باشد.

مزایای انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست و علل و دلایلی که باید پیچ رولپلاک نما انجام شود کدام اند؟

مزایای بسیاری برای انجام پیچ رولپلاک نما وجود دارد. در ادامه این موارد را به صورت تیتر وار و خلاصه بررسی می نماییم.

 1. مورد اول اینکه با انجام این کار، از نفوذ رطوبت و آلودگی به عمق سنگ نما، جلوگیری می شود.
 2. نفوذ آب به درون سنگ انجام نمی شود و زنگ زدگی در آهن به هیچ عنوان ایجاد نخواهد شد.
 3. با کنار هم نگه داشتن سنگ ها به صورت محکم و سازمان یافته، از ریزش نما و ترک خوردگی و دیگر عوامل اینچنینی جلوگیری می کند. و در کل مقاوم سازی ویژه ای برای نما به وجود می آورد. این موضوع ایمنی برای هم ساکنین و هم رهگذران تامین می شود.
 4. مورد نهایی زیبایی خاصی است که برای ساختمان به وجود می آورد و هم ساکنان مجموعه و هم افرادی که رهگذر هستند و در آن ساختمان اقامت ندارند، از زیبایی آن لذت می برند.

انواع نما و سنگ نما برای پیچ و رولپلاک نما

سنگ هایی که در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، انواع مختلفی دارند. اما نمونه های دارای عمومیت بیشتر، می باشند، سنگ های تراورتن، سرامیک، گرانیت و  مرمریت چینی یا سمیرم چینی نسبت به دیگر سنگ ها بیشتر در نمای ساختمان ها کار می شوند. هر کدام از این نوع سنگ ها، خود باید با روش خاص و مخصوصی پیچ رولپلاک سنگ

تراورتن

سنگ تراورتن به دلیل ویژگی های خاص فیزیکی که دارد، بسیار در ساخت نما ها مورد استفاده قرار می گیرد. به خاطر وجود ویژگی هایی مانند درصد تخلخل بالا و جذب آب فوق العاده و همچنین مقدار پایین شاخص مقاومت پانچ و برخی ویژگی های دیگر، اختلاط مناسبی با دیگر مصالح ایجاد می کند. بنابراین دارای استحکام بالاتری است و نیاز به دقت و فشار بیشتری برای پیچ کردن دارد.

سرامیک

می دانیم که سنگ سرامیک از ترکیب خاک های رس و آب تشکیل می شوند. ترکیب این دو ماده باعث شده است که ویژگی هایی مانند سختی بالا، شکنندگی، عدم چسبندگی، تخلخل کم، سطح صیقلی، رسانایی پایین و دمای ذوب بالا و … در آن وجود داشته باشد و برای نما از آن بسیار استفاده گردد. در کنار همه این موارد زیبایی خاصی برای نما های سرامیکی وجود دارد و نمی توان آن را انکار کرد.

گرانیت

سنگ های گرانیت به دلایلی چون فراوانی و به تبع آن صرفه اقتصادی، تنوع، استحکام و سختی مناسب و موارد دیگر از پر کاربرد‌ترین و پر استفاده ترین مصالح به کار رفته در نما‌سازی ساختمان می باشند. علاوه بر آن، زیبایی و جلوه سنگ های گرانیتی، بسیار خاص است و همه افراد را مجذوب خود می کند.

مرمریت چینی یا سمیرم چینی

همین ابتدا باید دو مورد از تفکرات غلط درباره این سنگ ها را برای شما عزیزان بر طرف نماییم. سنگ های مرمریت با سنگ های مرمر کاملا متفاوت می باشند. تفاوت‌ های اساسی بین این نوع سنگ ها وجود دارد که بررسی آن ها در این مقاله نمی گنجد. و جالب است که بدانید برخی افراد با شنیدن نام سنگ های مرمیت چینی، به ذهنشان خطور می کند که این سنگ ها در ارتباط با چین می باشد. اما این طور نیست. تنها دلیل استفاده از این نام برای این نوع، شباهت صدای برخورد اجسام با این سنگ ها است که بسیار مشابه با برخورد قطعات با ظروف چینی می باشد. این سنگ ها از نوع سنگ های دگرگونی می باشند و تخلخل بسیار کمی دارند و این موضوع باعث می شود که در هنگام نصب این سنگ ها، باید دقت بیشتری برای اسکوپ کردن در نظر گرفت. به تبع این موضوع، درصد جذب آب این سنگ ها هم بسیار کم است و احتمال نسبتا بالاتری برای شکستن و به عبارتی ایجاد شکستگی دارد.

پیچ و رولپلاک نما با طناب و راپل بهتر است یا با داربست؟

قبل از اینکه به این بپردازیم که انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما با راپل و طناب بهتر است یا انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما با داربست، باید بدانیم که روش های انجام پیچ رولپلاک سنگ های نما مانند نماشویی، دارای حالت های مختلف و تجهیزات مختلف مانند استفاده از طناب یا راپل، داربست، کلایمر، بالابر های صنعتی یا جرثقیل می باشد.

ابتدا این روش ها را برای شما عزیزان به طور کامل بیان می کنیم…سپس دلیل برتری و یا غیر آن را برای شما بازگو خواهیم کرد…

چهار نوع تجهیزات برای انجام پیچ و رولپلاک نما به صورت زیر است…

 • پیچ و رولپلاک نما با طناب (راپل)
 • پیچ و رولپلاک نما با داربست
 • پیچ و رولپلاک نما با کلایمر
 • پیچ و رولپلاک نما با بالا بر های صنعتی و جرثقیل

حال به بررسی خلاصه این روش ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

 • روش پیچ رولپلاک نما با طناب و راپل

راپل یا طناب یکی از فناوری های جدیدی است که امروزه در بسیاری از صنایع و مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل امنیت بالا و کاربری راحت و هزینه پایین و برخی مزایای دیگر، در بسیاری از مشاغل نسبت به دیگر روش های کاری موجود، مورد انتخاب هم کارفرما و هم پیمانکار قرار می گیرد. این وسیله در حوزه نما و خدمات آن مانند نماشویی، رنگ نما هم مورد استفاده قرار می گیرد. در حوزه خدمات نما، به این علت که کار در ارتفاع انجام می شود، نیاز است تا در کنار آپشن های جا به جایی و تکنولوژی های موجود، ایمن هم باشد. و در کنار آن برای اینکه کارفرما را راضی کند، انجام خدمات با استفاده از آن، با قیمت مناسب و پایینی امکان پذیر باشد. در اینجا با توجه به بررسی همه فاکتور ها متوجه می شویم که راپل گزینه بسیار مناسبی است. در ادامه تمامی مزایای راپل یا طناب و همچنین معایب آن را بیان خواهیم کرد.

پیچ و رولپلاک نما با طناب و راپل

پیچ و رولپلاک نما با طناب و راپل

در حیطه مزایا، قیمت پایین در انجام خدمات راپل، اولین گزینه است. انجام پیچ رولپلاک نما با طناب، نسبت به تمامی روش ها، قیمت مناسب تری دارد. امنیت هم در راپل بسیار بالاست. با حضور گیره های حفاظتی و قفل های موجود، درجه امنیت کار با راپل بسیار بالا می باشد. بخش بعدی مربوط به زمان است. راپل به دلیل اینکه نصب کردن و جمع کردن تجهیزاتش، مدت زمان کمی را نیاز دارد، در زمان شما بسیار صرفه جویی می شود. تقریبا می توان گفت یک روش بی نقص برای خدمات نما است. تنها در برخی ساختمان ها که معماری پیچیده و به شدت خاصی داشته باشند، کمی ممکن است اشکال پیش بیاید. اما در بقیه زمینه ها، راپل بهترین انتخاب برای 7یچ و رولپلاک نما و موارد دیگر مانند نماشویی است.

 • روش پیچ رولپلاک نما با داربست

داربست، پیش از این ها هم به عنوان یک دسترسی برای مناطق با ارتفاع بالا استفاده می شده است. داربست با ایجاد دسترسی جهت انجام کار های مختلف برای ساخت خانه ها، جوشکاری، تعمیرات نما، رنگ نما، شستشوی نما و موارد بسیار دیگر در حوزه های مختلف، مفید واقع می شده است. امروزه هم استفاده از داربست برای بسیاری از فعالیت های بنایی و… استفاده می شود. اما داربست مشکلاتی دارد که در برخی موارد مانند نماشویی و …، هم مشاهده می شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با داربست

پیچ و رولپلاک سنگ نما با داربست

مورد اول مربوط به زمان است. زمان لازم برای نصب داربست ها بر روی نما زیاد است و نصب داربست و جمع کردن آن مدت زیادی طول می کشد. بنابراین در طول آن مدت، باید هم ساکنین و هم عابران از آن منطقه بسیار دقت کنند. و موضوع سد معبر هم در طول این زمان مطرح می باشد.

بحث بعدی مربوط به هزینه است. نصب داربست و نگهداری آن، هزینه نسبتا بالایی را نیاز دارد که هر کارفرمایی مگر در شرایط خاص، با شنیدن قیمت داربست، سریعا نظر خود را به روش پیچ و رولپلاک سنگ نما با راپل تغییر می دهد.

نکته مهم این است که داربست در شرایط خاص، مانند همانچه که در نماشویی گفته ایم، برای نما های با معماری خاص و پیچیده، استفاده از طناب کمی سخت است. بنابراین از داربست استفاده می شود. در این حالت با نصب کردن داربست در اطراف نما، دسترسی به تمامی قسمت ها ایجاد می کند و متخصصان می توانند پیچ کردن سنگ نما را انجام دهند. نصب داربست در این شرایط خاص باعث می شود تا دقت و کیفیت کار بسیار بالا برود به صورتی که دسترسی به تمامی نقاط نما وجود دارد و هرگونه آلودگی از بین می رود.

 • روش پیچ رولپلاک نما با کلایمر

کلایمر یا همان climber، روش بعدی است این روش که احتمالا کمتر نام آن را شنیده اید، به معنی بالا رونده می باشد. و همچنین معنی کوهنورد و کوه پیما را هم می دهد. در این روش با استفاده از بخشی مشابه با سبد، که اپراتور در آن قرار می گیرد، پیچ کردن سنگ نما انجام می گیرد.  این دستگاه قابلیت جا به جایی در چهار جهت اصلی را دارد.

پیچ و رولپلاک نما با کلایمر صنعتی

پیچ و رولپلاک نما با کلایمر صنعتی

کلایمر نسبت به داربست، شرایط بهتری دارد. زمان نصب کمتر، و همچنین تا حدودی قیمت به صرفه تر، از مزایای کلایمر نسبت به داربست می باشد. ولی در کل از کلایمر برای کار در ارتفاع، بیشتر زمان هایی بهره گرفته می شود که لوازم مورد نیاز سنگین باشند.

از این موارد که بگذریم کلایمر بسیار نسبت به داربست بهتر عمل می کند. کلایمر هم سریع تر از داربست نصب می شود و هم نسبت به نصب داربست هزینه کمتری را دارد. افراد با استفاده از کلایمر می توانند عملیات نماشویی و همچنین رنگ کاری نما و … را انجام دهند. اما بهترین گزینه برای نما شویی، طناب یا راپل می باشد. از کلایمر بیشتر در مواقعی استفاده می شود که ابزاری که اپراتور قرار است حمل کند، بیش از اندازه سنگین باشند.

 • روش پیچ رولپلاک نما با بالابر های صنعتی و جرثقیل

جرثقیل ها، نوعی از بالابر های صنعتی می باشند که قابلیت حمل و نقل دارند. بالابر های صنعتی هم، کار و نوع استفاده شان از نامشان کاملا پیداست. از جرثقیل ها برای انجام پیچ رولپلاک نما، به ندرت استفاده می شود. مگر در وضعیت های خاص و شرایطی که محیط انجام پیچ رولپلاک نما با راپل ممکن نباشد و یا بسیار سخت انجام شود.

مزایا و معایب این روش، تا حدودی مانند کلایمر است. یعنی قیمت بالای نگهداری جرثقیل و شرایط خاصی که نیاز دارد. اما در کنار آن، مسئله دیگری هم به میان می آید که به خاطر آن، استفاده از جرثقیل برای پیچ و رولپلاک سنگ نما، در انتخاب آخر قرار می گیرد. آن مسئله بحث محدودیت کار در ارتفاع است. جرثقیل ها هر کدام محدوده باز شدن قسمت بالا رمونده دارند و این موضوع مشکل ایجاد می کند.

*** بنابر همه این موارد، پیشنهاد ما به شما عزیزان، انجام پیچ رولپلاک با استفاده از طناب و راپل است که هم قیمت مناسبی دارد و هم به سرعت انجام می شود.

شرایط انجام پیچ و رولپلاک نما

به سبب عوامل مختلف آسیب رسان موجود، نمای ساختمان ها، دچار شکستگی وآسیب های جزئی می شود. این مورد گاهی باعث ریزش قسمت هایی از نمای ساختمان می شود.علاوه بر آن، جلوه نا زیبایی را برای ساختمان به وجود می آورد. این کار شرایط را برای انجام پیچ رولپلاک نما محیا می کند. در این حالت، نیاز است که پیچ رولپلاک نما بر روی ساختمان آسیب دیده پیاده سازی شود. البته برای ساختمان هایی که این مشکل را هم ندارند، می توان پیچ و رولپلاک را پیاده کرد اما باز هم این مورد به شرایط ساختمان وابسته است.

شرایط جوی و فصلی در پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع تاثیر دارد. پیچ سنگ نما ساختمان در تهران در تمامی فصول سال قابل اجرا است به جز روزهای بارانی و برفی و آن هم به دلیل کار در ارتفاع نما ساختمان است که ممکن است حوادثی به وجود بیاورد و یا دقت کارکنان را پایین بیاورد. به دلیل تاثیر عوامل محیطی و جوی در ریزش سنگ نما ساختمان, بهتر است قبل از ریزش سنگ نما اقدام به پیچ رولپلاک سنگ نما شود.

پیچ و رولپلاک نما چگونه انجام می شود؟ نحوه انجام به صورت کامل

واضح است که انجام پیچ و رولپلاک، برای نمونه های نما های مختلف، دارای تفاوت است. به عنوان مثال، نمای با سنگ تراورتن، با نمای سنگ سرامیکی، در جزئیات کار تفاوت دارند. اما کلیت مراحل کاری برای پیچ کردن نما به صورت زیر است…

 • مرحله اول پاکسازی و جداسازی و زیر سازی محل سنگ نما (برداشتن سنگ های معیوب و شکسته نما) می باشد.
 • سپس دریل کاری سنگ و سوراخ کردن نما انجام می شود.
 • قرار دادن پیچ ها و رولپلاک ها به درون سنگ نما، پس از دریل کاری انجام می شود. این مرحله باید دقت زیادی در انجام آن شود.
 • پیچ ها به وسیله دریل و موارد مشابه باید بسته شوند.
 • در مرحله پایانی چسب زدن سنگ ها رنگ کردن محل پیچ و دریل و بتونه کاری انجام می شود تا اثری از پیچ و رولپلاک باقی نماند.

عوامل ریزش سنگ نمای ساختمان چیست؟

عواملی که باعث می شوند که سنگ نمای یک ساختمان دچار شکستگی و آسیب دیدگی شود و یا ریزش کند، به دو دسته کلی طبیعی و انسانی تقسیم می شوند. هر کدام از این دسته ها، خود دارای عنوان هایی می باشند.

عوامل طبیعی دخیل در آسیب دیدگی نمای ساختمان

 1. با نفوذ آب به پشت سنگ ها و یخ زدن آن در فصول سرد و گرم شدن بیش از حد در فصول گرم پس از بارش باران و برف و یا آفتاب بیش از حد، ممکن است سنگ از جای خود خارج گردد.
 2. نشست کردن ساختمان هم یکی دیگر از عوامل می باشد.

عوامل انسانی دخیل در آسیب دیدگی نمای ساختمان

 1. بی تجربگی و کم کاری سنگ کار و استاد کار نمای ساختمان که ممکن است به نا متوازن ایستادن و تراز نبودن سنگ ها منجر شود.
 2. ریختن سیمان خشک بر روی ملات پشت سنگ و یا ریختن نخاله ها در فضای بین ملات ها، که در کل به موضوع استفاده از مصالح نا مرغوب توسط استاد کار باز می گردد.

*** موارد دیگری هم وجود دارد که اشاره به همه آنها از حوصله و وقت این مقاله خارج است.

آیا با انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما، دیگر نما ریزش نخواهد کرد؟ تا چه مدتی نما ریزش نخواهد کرد؟ و یا به بیان دیگر عمر پیچ و رولپلاک سنگ نما چقدر است؟

چیزی که مشخص است، این است که با انجام پیچ و رولپلاک نما، نما استحکام بالاتری خواهد داشت. پیچ و رولپلاک هایی که در فرآیند پیچ کردن نما استفاده می شوند، غالبا از جنس های بسیار مقاوم و ضد زنگ می باشند.

پیچ و رولپلاک ارزان در تهران

پیچ و رولپلاک ارزان در تهران

در صورت استفاده از پیچ و رولپلاک مناسب، به صورت طولانی مدت از کیفیت این محصول بهره خواهید برد. اما اگر از پیچ و رولپلاک های نا مناسب و نا مرغوب استفاده شود، چه بسا که پس از مدت چند روز، دوباره نما ریزش کند.

آیا امکان ترمیم نمای ریخته شده در زمان انجام پیچ رولپلاک سنگ نما وجود دارد؟

ترمیم کردن نما، شامل چندین مرحله است. در ابتدا حذف قسمت های آسیب دیده و شکسته انجام می شود تا مشخص شود که کار به چه صورت است. پس از آن باید قطعات مشابه با آن سنگ ها، خریداری شود. سپس قطعات سنگ جدید در محل خود قرار داده می شوند و با کار هایی مانند بتونه کردن و رنگ زدن، سطح نما مشابه با دیگر قسمت ها می شود.

قرار دادن سنگ های ریخته شده از نما چگونه انجام می شود؟

برای انجام این کار، پس از بند کشی کردن، ترکیبی از مواد مختلف و چسبنده مانند سیمان، پودرسنگ، چسب های اپوکسی و پلی یورتان و مخصوص سنگ که مقاوم در برابر اشعه یو وی خورشید و همچنین رطوبت هوا است، و موارد دیگر به همراه سنگ به نما چسبانده می شوند و پس از آن بتونه کاری انجام می شود. استفاده از چسب های با کیفیت و با چسبندگی بالا برای استحکام بیشتر سنگ های در جای خود، بسیار مهم است.

مدت زمان انجام پیچ رولپلاک نما با کیفیت بالا چقدر است؟

در ابتدا باید بگوییم که نمی توان به طور کلی یک زمان مشخص برای همه پروژه های پیچ و رولپلاک سنگ نما مشخص کرد. مدت زمانی که طول می کشد تا یک پروژه کامل انجام شود، به مواردی مانند حجم و ابعاد کار، حجم و سایز سنگ های نما، مقدار آسیب دیدگی، حجم و مقدار نمای ریخته شده، تجهیزات مد نظر کارفرما (مانند راپل یا کلایمر و موارد غیره) و موارد بسیار دیگر ارتباط دارد. پس از معرفی پروژه خود به متخصصان آریانما، شما می توانید برآورد حدودی کارشناسان هم به لحاظ زمانی و هم به لحاظ مالی را برای پروژه خود متوجه شوید. متخصصان آریانما، پروژه پیچ و رولپلاک سنگ نمای شما را در کمترین زمان ممکن و با قیمت بسیار مناسب انجام می دهند.

انواع پیچ و انواع رولپلاک مورد استفاده در پیچ رولپلاک نما چیست؟

ابتدا به سراغ انواع پیچ های مورد استفاده در پیچ و رولپلاک سنگ نما می رویم… و سپس انواع رولپلاک ها را بررسی خواهیم کرد.

انواع پیچ ها

 • نوع اول پیچ هایی هستند که روکش کروم دارند و جنس اصلی شان از آهن ضد زنگ است.
 • نوع دوم که کمی گران تر از نمونه اول می باشند، پیچ های گالوانیزه هستند. به جرعت می توان گفت که بهترین پیچ های موجود در بازار، پیچ های گالوانیزه می باشد که عمر بالا و استحکام ویژه ای دارند.
 • نوع سوم پیچ های استیل هستند که آنها هم در رده متوسط و قابل قبولی می باشند.

انواع رولپلاک

رولپلاک توکار:

رولپلاک های نوع توکار، از جمله شیوه های انجام پیچ رولپلاک می باشد. به دلیل نوع خاصی که این نوع رولپلاک دارد، و روش استفاده از آن، باید به مقدار زیادی از این رولپلاک در کار استفاده کرد. در اغلب پروژه هایی که انجام می شود، به خاطر اینکه سطح نما را با رطوبت به همراه ملات پیچ می کنند، باعث می شود که این نوع رولپلاک ها بسیار خوب عمل کنند.

رولپلاک روکار:

در مقابل رولپلاک های توکار، رولپلاک های روکار می باشند که در واقع این نوع از رولپلاک ها برای نصب کردن قطعات بر روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع به دلیل مدل خاصی که دارند، نیاز به تعداد کمتری برای استفاده دارند.
رولپلاک پروانه ای
رولپلاک های پروانه ای به جهت باز شدگی پس از قرار دادن در سطح نما، برای سنگ هایی که فضای خالی زیادی در قسمت پشتی شان دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. این کار باعث می شود که استحکام و ایستایی ثابتی برای قطعات سنگ داسته باشند.

رولپلاک فیشر:

آخرین مورد و نوع رولپلاک ها که در این قسمت می خواهیم به آن اشاره کنیم، رولپلاک های فیشر می باشند. این نوع از رولپلاک ها، که کمتر نام ان ها را شنیده ایم، محصول کشور آلمان می باشند. کیفیت و جنس پلاستیک این نوع رولپلاک ها، از نقاط قوت و به خصوص این مورد می باشند. البته این کیفیت، هم باعث قیمت نسبتا بالای این محصول است و این محصول، قیمت بالایی نسبت به دیگر رولپلاک ها دارد. جالب است بدانید که رولپلاک فیشر، برای وارد شدن به سطح و اتصال و غیره، نیاز به سطح ملات دار و مصالح و موارد اینچنینی ندارند. رولپلاک های فیشر هم پس از جمع شدن، درگیری سطوح را به خوبی ایجاد می کنند و این باعث می شود تا استحکام نما بالاتر برود.

*** بهترین نوع پیچ و رولپلاک قابل استفاده در پیچ رولپلاک سنگ نما با توجه به نوع نمای شما و بودجه مد نظرتان توسط کارشناسان مجموعه آریانما به شما معرفی می شود. پس از آن شما مختار هستید تا ببا در نظر گرفتن تمامی موارد، نمونه مد نطر خود را انتخاب نمایید.

انجام پیچ رولپلاک سنگ نما، یکی از عوامل زیبا کننده نما در کنار نماشویی!

نماشویی هم در کنار پیچ و رولپلاک نما، جزو عواملی است که نمای ساختمان را زیبا می کند. نماشویی در مجموعه آریانما، با قیمت مناسب و به صورت حرفه ای انجام می شود.

پیچ و رولپلاک ارزان و با کیفیت بالا

یکی از دغدغه های اصلی همه افراد، در حوزه خدمات نما، قیمت است. متاسفانه برخی مجموعه ها، قیمت خدمات نما مانند نماشویی و غیره را بسیار بالا برده اند و کیفیت کار را هم پایین آورده اند. اما ما در آریانما، تضمین می دهیم که بالاترین کیفیت را به شما ارائه دهیم. و در کنار آن، مناسب ترین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما را برای شما عزیزان فراهم آوریم.

انجام خدمات پیچ و رولپلاک نما با بیمه به صورت قراردادی و پیمانکاری

خدمات نما در آریانما، به صورت پیمانکاری و قراردادی مطابق با خواسته شما عزیزان انجام می شود. شما می توانید با کارشناسان ما در آریانما ارتباط بگیرید و شرایط را به طور کامل مشخص نمایید.

آیا پیچ ها پس از انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما قابل مشاهده هستند؟ و آیا رنگ زدن و بتونه کردن باعث دیده نشدن جای پیچ ها در پیچ کردن سنگ نما می شود؟

نوع نما و سنگ نما، بسیار مهم استو در صورتی که در نما از طرح های شلوغ استفاده شود، پس از بتونه کردن هیچ اثری از پیچ های نما دیده نمی شود. اما در صورتی که طرح استفاده شده در نما، صاف و یکدست باشد، پس از بتونه کاری، از نمای نزدیک، کمی رد پیچ ها مشاهده می شود اما از فاصله دور قابل مشاهده نیست.

پیچ و رولپلاک سنگ نما با بیمه کارگران در شهر های تهران و کرج

بیمه افراد برای کارفرما، یکی از موضوعات حیاتی و ضروری است. به شما تضمین می دهیم که تمامی کارکنان و افرادی که در آریانما مشغول اند، دارای بیمه می باشند.

یک نکته جالب…!
آیا می دانستید که اولین رولپلاک توسط جان جوزف رالینگز در سال ۱۹۱۱ اختراع شد و تحت نام رال‌ پلاگ به زبان انگلیسی : Rawlplug به فروش رسید.

 

پاسخ به برخی سوالات تخصصی درباره پیچ و رولپلاک سنگ نما

 • قطر سوراخ برای پیچ کردن نما باید چقدر باشد؟

قطر سوراخکاری معمولا به صورت بازه ای با ماکزیمم ۷ میلی متر ( البته با مته هفت) و مینیمم ۶ میلی متر ( با مته ۶) میباشد.

 • اگر عرض سنگ های نما کم باشد و یا سنگ های بسیار قطور و حجیم باشند، در اینصورت راه حل چیست؟

در این حالت امکان پیچ و رولبلاک سنگ نما موجود نمی باشد. بنابراین باید از چسب های اپوکسی و چسب های پلی اورتان استفاده کرد. همچنین می توان از بست و تسمه های فلزی هم برای مهار کردن سنگ ها هم استفاده کرد.

 • انکر باربر چیست؟

انکر به معنای چفت و بست و محکم کردن است. برای تثبیت سنگ نما و محکم کردن آن در جای خود باید از انکر پلاستیکی که قابلیت باز شدن از سه جهت دارد استفاده نمود.

 • کم بودن مصالح در پشت سنگ باعث ایجاد چه مشکلاتی می شود؟

در صورت کم بودن مصالح در پشت سنگ های نما، استفاده از رولپلاک های عادی برای پیچ کردن سنگ نما امکان پذیر نمیباشد. انکر های پلاستیکی (۱HUD-) باعث می شوند که به طور دقیق در همان محدوده پشت سنگ باز شده و عملیات تثبیت سنگ انجام شود. این انکر این قابلیت را دارد که در هر نوع مصالحی امکان استفاده از پیچ را داشته باشد.
یکی دیگر از انکرهایی که در این شرایط اسفاده می شوند، انکر DBZ می باشد که باز هم در مواردی استفاده می شود که مصالح در پشت سنگها ناکافی باشد و یا خللی در سنگها وجود داشته باشد.

*** آیا می خواهید از معتبر ترین منبع اطلاعات درباره رولپلاک مطالعه کنید…! وارد این لینک زیر از ویکی پدیا شوید تا رولپلاک را بیشتر بشناسید…

تماس با ما