شستشو نما با طناب در تهران

انجام خدمات نماشویی در تهران
نماشویی در تهران
آوریل 25, 2020
راپل
راپل
آگوست 2, 2022
نماشویی ساختمان با داربست

نماشویی ساختمان با داربست

امتیاز ما

شستشوی نما

شستشوی نما یکی از کار هایی است که افرادی که با ظاهر ساختمان خود اهمیت می دهند پاکیزگی آن را رعایت می کنند و برای آن هزینه و زمان در نظر می گیرند. خدمات نما موارد مختلفی مانند نماشویی، رنگ نما، پیچ و رولپلاک نما و موارد بسیار دیگر را شامل می شود اما بحث شستشوی نما موضوع بسیار مهم تری است و در برابر بقیه بیشتر جلوه می کند. انجام خدمات نما چند سال است که توسط برخی مجموعه های خدمات نما با قیمت بالا و متاسفانه با کیفیت پایین انجام می شود. ما در آریانما، شستشوی نما (نماشویی) شما را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت انجام می دهیم. فرقی نمی کند که جنس نمای ساختمان شما از چیست. شستشو انواع نما های چوبی، آجری ، سیمانی، کامپوزیتی، سنگی و شیشه ای را با مناسب ترین قیمت انجام می دهیم. تاکید ما استفاده از بهترین لوازم و تجهیزات مدرن مانند دستگاه واتر جت 250 بار یا دستگاه مخصوص سند بلاست در کنار قیمت فوق العاده و راضی کننده شما است. در ادامه توضیحات کاملی درباره شستشوی نما ارائه کرده ایم.

شستشوی نما چیست؟

همه ما زیبایی و پاکیزگی را دوست داریم و از آن به عنوان یکی از عناصر مهم در زندگی یاد می کنیم. این مورد علاوه بر انسان برای اشیا و محیط هم صدق می کند. محیطی که ما در آن زندگی و یا کار می کنیم، مانند اداره و منزل، باید پاکیزه باشد چون پاکیزگی آن نشان از شان بالای صاحب آن مکان و درجه اهمیت آن می باشد. یک ساختمان هم باید از لحاظ نما و هم درون ساختمان پاک و تمیز باشد.

""،

در این دستگاه فشار بسیار بالا آب به همراه نوعی ماسه خاص (که به ماسه صنعتی با فرمول شیمیایی SIO2 معروف است) به سطح پاشیده می شود و در واقع روش به اصطلاح خشن تری برای شستشوی نما می باشد. این روش برای نما هایی که جرم ها و آلودگی های سخت تر و چسبنده ای داشته باشند، لحاظ می شود. برخی افراد این روش کار را به ماسه شویی هم می شناسند.

 • مورد شماره سه: شستشوی نمای ساختمان با طی (یا تی)، ابر و مواد شوینده

روش بعدی که می خواهیم آن را بیان کنیم، شستشو نما با طی (یا تی)، ابر و مواد شوینده است. همانطور که از نام این روش کتوجه می شویم، در این روش از طی، ابر و اسکاچ، و مواد شوینده عادی اعم از جام و مایع استفاده می شود. این مواد پس از کار با واتر جت و شستشوی اولیه، به نما اضافه می شوند و آن را بسیار زیبا تر و درخشنده تر نشان می دهند.

"<yoastmark

 • مورد شماره چهار: شستشوی نمای ساختمان با دیسکلر (اسید شویی)

روش نهایی که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم اسید شویی یا شستشوی نما به روش دیسکلر می باشد. در این روش با استفاده از اسید های رقیق و غیر سوزاننده انجام می شود. تقریبا خشن ترین و سنگین ترین روش شستشوی نما، این روش است.

"<yoastmark

زمانی که چربی ها و جرم موجود بر روی نما از حد معمول گذشته باشد، روش پیشنهادی کارشناس یا متخصص مجموعه نماشویی، اسید شویی است. البته پس از استفاده از اسید ها در این روش با استفاده از دستگاه واترجت نما دوباره هم شستشو می شود.

*** قبل از اینکه به سراغ موضوع تجهیزات شستشوی نما برویم، شما را دعوت می کنیم تا مقاله زیر که به شکلی بسیار زیبا درباره نماشویی و علل انجام آن صحبت کرده، مطالعه نمایید. برای دانلود بر روی لینک زیر ضربه بزنید.

https://arianama.com/wp-content/uploads/pdf/facade cleaning.pdf

تجهیزات شستشوی نما

تجهیزاتی که در شستشوی نما استفاده می شود چیست؟ این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید. شستشوی نما یک فعالیت تخصصی و حرفه ای به شمار می آید. بنابراین برای تسهیل کار و افزایش ایمنی، در آن از تجهیزات مدرن و ویژه ای استفاده می شود. در سال های اخیر پیشرفت تکنولوژی تجهیزات ویژه ای را چه جهت انجام کار نماشویی و چه جهت ایمنی اپراتور تولید کرده است. در ادامه این تجهیزات پیشرفته شستشوی نما را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد. لازم به ذکر است که باز هم با توجه به شرایط و خواست کارفرما، از تجهیزات زیر برای نماشویی استفاده می شود.

 • شستشوی نما با داربست
 • شستشوی نما با طناب (راپل)
 • شستشوی نما با کلایمر
 • شستشوی نما با بالابر صنعتی و جرثقیل

حال به بررسی و شرح این روش های می پردازیم…

 • مورد اول: شستشوی نما با داربست

شستشوی نما با داربست، یک روش کلاسیک و با عمر بالا در حوزه صنعت شستشوی نما می باشد. در این سیستم کاری، با نصب کردن داربست در تمامی قسمت های نما، اپراتور و شخصی که قرار است شستشوی نما را انجام دهد، بر روی آن منتقل می شود و کار را انجام می دهد.

"<yoastmark

در روش شستشوی نما با داربست، اپراتور، دسترسی به تمام قسمت های نما دارد. دقت کار بسیار بالاست و به اپراتور تجهیزات حفاظتی متصل می گردد و ایمنی بالایی دارد. اما در کنار همه این مزایای این روش، مشکلی وجود دارد. و آن هم بحث هزینه بالایی است که باید هم به لحظ زمان و وقت و هم مالی پرداخت نمایید. شستشو نما با داربست، نیازمند زمان طولانی است چون نصب داربست ها زمانبر است و علاوه بر آن هرینه نگهداری داربست ها هم رقم نسبتا بالایی است. بنابراین برخی کارفرما ها با توجه به این نکات روش بعدی به نام شستشوی نمای ساختمان با طناب (راپل) را انتخاب می کنند. در ادامه شرایط، مزایا و معایب این روش را هم می خوانیم.

 • مورد دوم: شستشوی نما با طناب (راپل)

روش شستشوی نمای ساختمان با طناب یا راپل (rappel)، یکی از روش هایی است که مورد علاقه بسیاری از کارفرما ها است و بسیاری از مشتریان ما، به کرات این روش را برای نما های مختلفشان درخواست کرده اند. در این روش که جزو مناسب ترین روش ها به لحاظ قیمت و زمان برای ساختمان های مرتفع می باشد، با استفاده از یک طناب یا راپل، به همراه دیگر تجهیزات حفاظتی که استفاده می شود، اپراتور از سقف ساختمان آویزان می شود و با اسکرول کردن و جابه جا شدن خود، تمامی قسمت های نما را شستشو می دهد. اما این روش چون بسیار برای شستشو نما درخواست می شود، ما تمامی مزیت ها و عیب های این روش را برای شما بازگو می کنیم.

"<yoastmark

از نمونه های مزایای این روش می توان به صرفه جویی فوق العاده در زمان و هزینه مالی است. چون روش راپل ارزان ترین روش شستشوی نما است و نصب تجهیزات آن زمان بسیار کمی را نیاز دارد. اما در کنار آن تنها مشکل یا عیبی که می توان به این روش گرفت، این است که در ساختمان هایی که معماری خاص و پیچیده ای دارند، استفاده از روش های دیگر توصیه می شود چون راپل در آنها کمی سخت انجام خواهد شد.

 • مورد سوم: شستشوی نما با کلایمر

شستشوی نمای ساختمان با کلایمر (یا climber)، روش دیگری برای شستشوی نما است. در این روش با استفاده از یک سبد حمل، اپراتور به مناطق مختلف نما جا به جا می شود و می تواند شستشوی نما را انجام بدهد. کلایمر ها دارای دو نوع دستی و برقی می باشند که دامنه حرکتی نمونه برقی از دستی بیشتر است و اپراتور را در دسترسی به تمام مناطق نما افزایش می دهد.

 • مورد چهارم: شستشوی نما با بالابر صنعتی و جرثقیل

این روش شستشوی نما، جزو لیست روش های شستشوی نما با تعرفه بالا محسوب می شود. در این روش با استفاده از بالابر های صنعتی یا ماشین جرثقیل، اپراتور نماشویی را که در محفظه ای قرار دارد، به مناطق مختلف جا به جا می کنند. در جرثقیل ها هم مشابه با بالابر، قسمتی در نظر گرفته شده است که اپراتور را جا به جا می کند. اما این روش همانطور که گفته شد، هزینه زیادی می خواهد و علت آن هم به هزینه نگهداری این دستگاه ها بر می گردد. بنابراین تعداد افراد خاصی آن هم بنا به شرایط ساختمان شان آن را انتخاب می کنند. البته مشاورین آریانما شما را در این موضوع کاملا راهنمایی می کنند.

موادی که در فرآیند شستشوی نما مورد نیاز اند و استفاده می شوند، چه چیز هایی هستند؟

با توجه به این که شستشوی نما برای هر ساختمان با ساختمان دیگر به خاطر تفاوت داشتن در نوع نما و شرایط، متفاوت است، پس باید در موادی هم که در آن استفاده می شود، تفاوتی وجود داشته باشد.

برای مثال در برخی از ساختمان ها به دلیل رعایت نکردن دوره مناسب نماشویی ساختمان شان، جرم و آلودگی به حدی زیاد است که باید با استفاده از اسید شویی شستشوی نما را انجام داد. اما در برخی ساختمان ها با رعایت دوره شستشوی نما، با استفاده از آب و دستگاه واترجت، مشکل آلودگی حل می شود. تمام این مواد در ادامه مطلب به همراه توضیحات آمده است…با ما همراه باشید.

 • مواد شوینده عادی
 • اسید های رقیق شده یا دیسکلر
 • ماسه صنعتی (سیلیس)
 • مواد نانو

به صورت تیتر وار موارد بیان شد. حال به بررسی کامل این مواد می پردازیم.

 • مورد شماره یک: مواد شوینده عادی

مواد شوینده عادی، همان هایی هستند که در شستشوی عادی و روزمره استفاده می شوند. البته این مواد زمانی که قرار است در حوزه شستشوی نما استفاده شوند، نیاز است تا مورد تایید سازمان های مربوطه مانند بهداشت و غیره باشند و درجه پاک کنندگی مناسبی داشته باشند. این مواد اغلب برای نما های شیشه و کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرند.

 • مورد شماره دو: اسید های رقیق شده یا دیسکلر

اسید ها هم از دیگر موادی هستند که در فرآیند شستشوی نما مورد استفاده قرار می گیرند اما برای هر نوع نمایی قابل استفاده نیستند چون ممکن است به نما های کمی حساس تر مانند نما های چوبی و مشابه آن آسیب وارد کنند و باعث خوردگی شوند. علاوه بر آن مجموعه ای که قرار است برای شما شستشوی نما انجام دهد، باید دارای سابقه بالا و رضایت بالای مشتریان باشد. در غیر اینصورت باز هم به خاطر اسیدی بودن این مواد حتی نما های قوی هم ممکن است آسیب ببینند. البته توجه داشته باشید که این اسید ها رقیق شده اند و مانند اسید های با درجه اسیدی بالا نیستند.
*** نام صنعتی این نوع اسید ها، به زبان انگلیسی  descaler می باشد که معادل فارسی آن، پاک کننده جرم و آلودگی و رسوب ها می باشد.

 • مورد شماره سه: ماسه صنعتی (سیلیس)

ماسه صنعتی، از موادی است که در شستشوی نما هایی که درجه آلودگی بالاتری دارند، (به عنوان مثال لایه های رسوب زیاد بر روی نما ایجاد شده است) مورد استفاده قرار می گیرد.

"<yoastmark

این مواد به همراه آب با فشار بالا به سطح پاشیده شده و شستشوی نما را با درجه مناسبی انجام می دهند. مشاهده شده است که پس از استفاده از این مواد، زیبایی نما چندین برابر شده است.

 • مورد شماره چهار: مواد نانو

مواد نانو، موضوعی است که این سال ها، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و عموم مردم این مواد را بسیار فراتر از آن چیزی که می باشد تصور می کنند. علت آن هم به خاطر نمونه هایی از نانو است که در رسانه ها معرفی شده است و بسیاری از انها هنوز در مرحله تحقیق و بررسی می باشند.

"<yoastmark

اما چیزی که اصل ماجراست، این است که نانو، تکنولوژی مدرنی است که توانایی های بالاتری از مواد عادی و معمولی دارد. حتی برخی افراد این مواد را به طور کامل اشتباه شناسایی می کنند و بر اساس دانش قبلی درباره آن نظر می دهند. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که به خاظر اینکه تکنولوژی نانو به تازگی وارد کشور ما شده است و هزینه های تولید مواد آن به دلایل مختلف، بالاست، قیمت خود محصول هم نسبتا زیاد می شود و تقاضا برای استفاده از آن مواد، خیلی بالا نیست.

انواع نما برای شستشوی نما

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که انواع نما برای شستشوی کدام  است…؟ نما های ساختمان ها، دارای انواع مختلفی هستند. به خاطر اینکه هر کدام دارای شرایط خاصی هستند و ظرافت و نکات مراقبتی خاص خود را دارند، باید آن ها را بشناسیم تا نکات نگهداری و مراقبتی آن ها را در نظر داشته باشیم. انواع نما به صورت زیر است…

 • نمای سنگی
 • نمای شیشه ای
 • نمای سیمانی
 • نمای چوبی
 • نمای آجری
 • نمای کامپوزیت

در ادامه بررسی مختصری برای هر نمونه خواهیم داشت.

 • نما های سنگی

نمای سنگی، از آن نما هایی است که مقاومت بالایی دارد و در روش های شستشو، انتخاب های زیادی دارد. نمای سنگی قیمتی بالاتر نسبت به دیگر نما ها دارد اما از جهت دیگر در برابر عوامل محیطی و فیزیکی مخرب مانند باد و باران و طوفان و غیره مقاومت بالایی دارد. بنابراین طول عمر بالایی را خواهد داشت.

"<yoastmark

این نوع نما برای شستشو، هم می تواند روی آن روش واتر جت معمولی،  و یا سند بلاست و ماسه شویی انجام شود و هم در برخی موارد اسید شویی برای آن در نظر گرفته می شود. این مورد بسته به مقاومت و طول عمر و در کل شرایط نمای سنگی دارد. اما باز هم نظر کارشناس نماشویی خبره و حرفه ای باید اصل قرار گیرد.

 • نما های شیشه ای

نما های شیشه ای، یکی از نما هایی هستند که با داشتن آلودگی، چهره بسیار نامناسبی ایجاد می کنند. و برعکس آن، در صورت تمیز بودن، جلوه بسیار زیبایی دارند. اما در کل نسبت به دیگر نما ها، برای جذب آلودگی بسیار مستعد هستند.

"<yoastmark

برای شستشوی این نوع نما، هم شستشوی با واتر جت 250 بار پیشنهاد می شود و هم استفاده از طی و ابر و مواد شوینده که می تواند جامد یا مایع باشد. باز هم بسته به حجم آلودگی موجود بر روی سطح شیشه، که مقدار آن کم یا زیاد باشد، نوع شستشوی نما متفاوت خواهد بود. اما بسیاری از افراد هر دو کار را در کنار هم انتخاب می کنند تا نمای زیبا تری از ساختمان خود داشته باشند.

 • نما های سیمانی:

نما های سیمانی قدمت بالایی دارند و در ساختمان ها با معماری قدیمی و مراکز ویلایی نسبت به ساختمان های جدید و اپارتمانی بیشتر دیده می شوند. نمای سیمانی در صورتی که مراقبت های لازمه آن انجام شود، مشکلی برایش پیش نخواهد آمد اما در صورت نگهداری نادرست از آن، دچار ترک خوردگی و مسائلی از این قبیل می شود.

روش هایی هم که برای شستشوی این نوع نما پیشنهاد می شود به ترتیب شامل واترجت 250، سند بلاست و در برخی موارد خاص، اسید شویی است که به عنوان آخرین گزینه بررسی می شود. البته اینکه رنگ نما هم ثابت مانده باشد، در کل فرآیند شستشوی نما موثر است.

 • نما های چوبی

نما های چوبی، حساسیت بالایی دارند چون در صورت شستشوی نادرست سطوح چوبی، نما آسیب می بیند و جبران آن  بسیار هزینه بر خواهد بود. بنابراین در شستشوی این نما باید دقت بسیاری داشت.

"<yoastmark

در روال عادی تمامی نما های چوبی، ابتدا با استفاده از فشار آب و دستگاه واتر جت، نما شسته می شود. پس از ان مواد نگه دارنده چوب که رنگ را تثبیت و نگه داری می کند به سطح نما اضافه می گردد. در صورت درخواست کارفرما، مواد نانو هم جهت نگه داری و طول عمر بیشتر به سطح نما افزوده خواهد شد.

 • نما های آجری

نما های آجری، یکی از نما هایی هستند که نماشویی جلوه بسیار زیبایی برای شان به وجود می آورد. این نوع نما اغلب با روش های ماسه شویی یا در صورت کم بودن آلودگی و جرم و رسوب، تنها با استفاده از واتر جت شستشو می شود. به دلیل تاثیر بسیار زیاد ماسه شویی یا همان سند بلاست، افراد این مورد را به جای واتر جت انتخاب می کنند.

 • نما های کامپوزیتی

نما های کامپوزیتی جزو نما های نو و مدرن به حساب می آید. زیبایی نمای کامپوزیتی بسیار بالاست و بسیار ویژه است. به همین خاطر باید در نگه داری و شستشوی آن هم دقت بالایی داشت.

"<yoastmark

نمای کامپوزیتی هم مشابه نمای شیشه ای بسیار جاذب جرم و آلودگی است. برای شستشوی نمای کامپوزیت، از مواد شوینده و تی و … استفاده می شود. در شرایطی که آلودگی بیشتر بود، روش های دیگری هم به کارفرما پیشنهاد می شود.

بعد از چه مدت باید دوباره برای نمای یک ساختمان شستشو انجام دهیم؟ یا دوره زمانی تکرار فرآیند شستشوی نما چه مدت است؟

دوره شستشوی نما، به معنی این است که نوبت تکرار شستشوی نما برای یک ساختمان مشخص شود و پس از گذشته آن مدت از شستشوی نمای قبلی، دوباره شستشوی نما انجام شود. این کار کاملا اختیاری است و اجباری در آن نیست. یعنی در صورت انجام ندادن این کار، مشکلی متوجه نمای ساختمان شما نخواهد شد اما  در صورتی که این موضوع را رعایت نمایید، هم طول عمر نمای ساختمان شما بالا می رود و هم در نوبت بعدی نیاز نیست که هزینه بیشتری پرداخت کنید…چونکه نمای ساختمان شما دچار آلودگی سنگین نخواهد شد. مدت زمان دوره هم بنا به شرایط منطقه ساختمان و شرایط نگه داری آن متفاوت است و توسط متخصص نماشویی مشخص می شود.

یک شستشوی نما کامل چقدر طول می کشد؟ یا زمان انجام شستشوی نمای ساختمان چقدر است؟

مدتی که انجام یک شستشوی نمای ساختمان طول می کشد، با در نظر گرفتن نوع نماشویی و ابعاد کار، توسط کارشناسان و متخصصان شستشوی نما برآورد می شود. برای برآورد زمان شستشوی نمای ساختمان خود با کارشناسان آریانما ما با شماره های …. در تماس باشید.

بازدید پروژه نماشویی، یک کار مهم که قبل از شروع فرآیند شستشوی نما باید انجام شود … !

بازدید کردن پروژه شستشوی نما، مزایای بسیاری دارد اعم از اینکه با مجموعه نماشویی آشنا می شوید و درباره سابقه کار و مهارت ایشان اطلاعاتی بدست می آورید. علاوه بر آن درباره قیمت و مدت زمان انجام کار و بسیاری از جزئیات دیگر اطلاعات جمع آوری می کنید و سپس پروژه را به ایشان واگذار می کنید.

*** بازدید پروژه شستشوی نمای ساختمان یا منزل شما توسط متخصصان و کارشناسان مجموعه نماشویی و شستشوی نما آریانما، به صورت کاملا رایگان انجام می شود.

نماشویی در تهران به همراه بیمه کارگران و افراد متخصص!

بیمه داشتن کارگران و افرادی که قرار است شستشوی نما را انجام دهند، برای کارفرما بسیار حائز اهمیت است. این کار باید توسط مدیر آن مجموعه انجام شده باشد و تمامی اعضا دارای بیمه باشند. در مجموعه آریانما، تمامی افرادی که در مجموعه حضور دارند، دارای بیمه کامل هستند و شما به عنوان کارفرما می تواند با خیال راحت پروژه شستشوی نمای خود را به مجموعه آریانما بسپارید…

سوالات متداول:

1-شستششوی نما را به چه دلیلی انجام می دهیم؟
دلیل اول و مهم ترین دلیل انجام شستشوی نما در تهران دود و رسوب ایجاد شده بر روی نما و علاوه بر آن کاهش کیفیت نمای ساختمان در گذر زمان است. البته در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز این مورد مشاهده می شود. که اکثرا پس از پایان پروژه، نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود می گیرد. و آنجاست که عمل شستشوی نما انجام می گیرد.

2-پرداخت هزینه شستشوی نما چگونه انجام می گیرد؟ قبل یا حین و یا بعد از انجام پروژه؟
پرداخت هزینه بستگی به خود کارفرما و طوافق در نظر گرفته شده دارد.

3-کار شستشوی نما چگونه انجام می شود ؟
شستشوی نما بر اساس نوع نمای ساختمان ها انجام می گیرد. بطور مثال نمای شیشه ای را با ابر و طی سنتی و با محلول شستشو داده می شود؛ و یا برای شستشوی نمای آجر یا سنگ باید با واتر جت شستشو داده شود.

تماس با ما