کفسابی

نصب سقف شیروانی
نصب سقف شیروانی
می 21, 2019
رنگ آمیزی داخلی
رنگ آمیزی داخلی
می 21, 2019
کفسابی
امتیاز ما

کفسابی

کفسابی توسط تیم مجرب آریا نما با استفاده بهترین دستگاه های کفسابی و نازلترین قیمت در کوتاهترین زمان انجام میشود. با ما در تماس باشید. کفساب های آریا نما با داشتن دستگاه های مخصوص کفسابی سطح موزاییک و سرامیک و … را به صورت حرفه ای انجام میدهند. در این مقاله سعی داریم نکاتی را به اختصار درباره کفسابی بیان کنیم.

کفسابی چیست؟

به برداشتن 2 تا 5 میلیمتر از روی سنگ برای زدودن کثیفی, جرم و آلودگی برای تمیزی و براقی کفسابی میگویند. برای برطرف کردن نواقص سنگ و ایرادات آن عمل کفسابی انجام میشود.

چه زمانی باید کفسابی انجام شود؟

1. کفسابی برای هم تراز کردن سنگهای کف ساختمان

2. کفسابی برای زدودن و تمیز کردن مصالح ساختمانی روی کف که با روش های معمولی پاک نمیشود

3. کفسابی برای برطرف کردن آسیب های سطحی کف

توجه داشته باشید که عمل کفسابی به یک کفساب حرفه ای و مجرب باید سپرده شود تا موجب خرابی کف نشود.از ویژگی های یک کفساب خوب برای کفسابی:

 • پر کردن بند سنگها
 • یکنواختی کف و شفافیت کف
 • از بین رفتن تمامی ناهمواری ها و جرم ها

فواید کفسابی

 • کفسابی پستی و بلندی سطح را برطرف می سازد.
 • کفسابی ظاهر براق و تمیز به سنگ های کف میدهد.
 • کفسابی دوام و عمر مفید سنگ های کف را زیاد میکند.
 • کفسابی همه خط و خش های روی کف را از بین می برد.

هزینه و قیمت کفسابی

بازه تعیین قیمت کفسابی بسیار گسترده است. چندین عامل تعیین کننده هزینه و قیمت کفسابی هستند که شرکت آریا نما با در نظر گرفتن این عوامل, قیمت کفسابی را با کمترین قیمت و کیفیت بالا انجام میدهد. عوامل موثر و تعیین کننده هزینه و قیمت کفسابی:

 • متراژ محل مورد نظر یک عامل مهم در تعیین قیمت کفسابی محسوب میشود.
 • نوع و جنس سنگ و میزان حساسیت یک سنگ نیز در قیمت کفسابی موثر است.
 • میزان پستی و بلندی سنگها موثر در تعیین قیمت کفسابی است.
 • میزان درز بین سنگها نیز در تعیین هزینه کفسابی موثر است.
 • دستگاه های مورد استقاده برای کفسابی
 • سختی انجام پروژه کفسابی بر اساس عوامل پیش بینی نشده و شرایط خاص

قیمت و هزینه کفسابی پله

هزینه کفسابی پله ها یا بر اساس تعداد پله ها تعیین میشود و یا مساحت پله در تعداد پله ها ضرب و به مساحت کفسابی سطوح اضافه میشود. در واقع قیمت کفسابی پله ها توافقی صورت میگیرد.

شما میتوانید برای گرفتن تخفیفات استثنایی کفسابی آریا نما در تابستان اقدام به کفسابی نمایید. همچنین برای دیدن نمونه کارهای کفسابی میتوانید با هماهنگی با کارشناسان ما در محل اجرای پروژهای کفسابی حضور داشته باشید.

انواع کفسابی

 1. کفسابی معمولی : این نوع کفسابی در مساحت های زیاد به دلیل راحتی و قیمت پایین و صرفه جویی در زمان کارایی دارد.
 2. کفسابی ایتالیایی : این نوع کفسابی از مواد ایتالیایی برای براقی سطح استفاده میشود که بسیار کف را زیبا میکند و سنگ ها مانند روز اول میدرخشند. کفسابی ایتالیایی بسیار پرطرفدار است.
 3. کفسابی درجه یک و حرفه ای : این نوع کفسابی که توسط یک کفساب حرفه ای انجام میشود, کفسابی را با مواد درجه یک و کیفیت بالا انجام میدهد.
 4. کفسابی نانوساب : این نوع کفسابی که با فناوری نانو انجام میشود باعث میشود درخشانی و براقی مدت زمان بیشتری روی کف بماند و کمتر آلودگی را جذب کند.

دستگا ه های کفسابی

دستگا ه های کفسابی یا دستگاه های سنگسابی مرسوم سه نوع می باشند که بنا بر نیاز محیط استفاده میشوند.

 1. دستگاه کفسابی تک فاز: این دستگاه مانند کفسابی سه فاز عمل میکند با این اختلاف که از برق معمولی استفاده میکند و قدرت کمتری نیز دارد.
 2. دستگاه کفسابی سه فاز: این دستگاه کفسابی از برق سه فاز استفاده میکند و قدرت بالایی دارد و نتیجه ساب زنی را بهینه تر و بهتر میکند.
 3. دستگاه کفسابی یا ساب زنی پله ها: کفسابی سنگ پله های ساختمان با این دستگاه انجام میشود. این دستگاه دو میله ثابت چرخشی در پشت دارد. دستگاه کفسابی پله همان دستگاه کفسابی تک فاز در ابعاد کوچکتر است.
 4. دستگاه کفسابی دستی: این دستگاه کفسابی برای ساب زدن آسانتر دیوار و چهارچوب و دیوارهای سنگی استفاده میشود.

مراحل کار کفسابی

مراحل کفسابی بنا به نوع سنگ ها متفاوت اجرا میشود. متناسب نوع سنگ کفساب از لقمه سنگهای 36 تا 46 برای از بین بردن پستی بلندی سنگ استفاده میکند که باید با دقت بالایی انجام شود.

در مرحله بعد باید با لقمه بالاتر مثلا 60 انجام شود. برای پاک کردن خط و خطوط باز باید مرحله اول تکرار شود.

 در مرحله سوم باز سنگ لقمه بیشتر و 120 در نظر گرفته میشود.

در مرحله آخر کفسابی بتونه کاری برای پر کردن درزها و شکاف ها انجام میشود که این مرحله بعد از تکرار مرحله دوم و سوم تا تمیزی کف انجام میشود.

کفسابی موزاییک

موزاییک ظاهر زیبا و استحکام بالایی دارد. به همین علت مورد علاقه افراد برای استفاده به عنوان کف می باشد. کفسابی موزاییک برای از بین بردن پستی و بلندی موزاییک و یکسان سازی سنگ و همچنین تمیزی ظاهری انجام میشود. کفسابی موزاییک با دستگ های تک فاز و سه فاز انجام می شود. با در نظر گرفتن ساختار موزاییک ساب زدن سنگ با لقمه سنگ های زبر 60 تا 120 باید انجام شود.

برای پارکت کردن موزاییک عملیات کفسابی باید انجام شود تا سطح یکدست صاف و تمیز گردد. این نوع کفسابی نیاز به دقت فراوان دارد و باید توسط یک متخصص انجام شود.

کفسابی گرانیت

گرانیت که یک سنگ خاص محسوب می شود که دارای استحکام وسختی بالایی است. کفسابی گرانیت بسیار سخت می باشد اما اگر کفسابی توسط متخصص انجام شود کیفیت گرانیت را بالا میبرد و آن را صیقل میدهد.

برای کفسابی گرانیت ابتدا از زبرساب الماس برای لایه برداری سنگ به علت سخت بودن گرانیت استفاده میشود. سپس از الماس 60 برای تخت شدن سنگ استفاده میشود. همچنین کفسابی گرانیت با 13 ساب متوالی انجام میشود تا ظاهر سنگ ها زیبا شود.

کفسابی بتن

از بتن معمولا برای زیرکار اپوکسی و پارکت استفاده میشود. برای انجام این امور به درستی, باید کفسابی بتن حتما انجام شود. برای انجام این دو امور باید کف بتن حتما صاف و یکدست باشد که با کفسابی این عمل انجام میشود.

کفسابی تراورتن

تراورتن دارای حفره های کوچک در سطح خود می باشد. اجرای کفسابی باعث میشود که این حفره های کوچک پر شود و سطح صاف و یکدست شود. این حفره ها با رزین کاری و بتونه کاری که از مراحل کفسابی است پر میشوند. برای این نوع سنگ ها حتما باید کفسابی انجام شود تا حفره ها محل تجمع آلودگی ها و کثیفی ها نشود.

کفسابی مرمریت

این سنگ که در گذشته برای مجسمه سازی و زیورآلات استفاده میشد امروزه در صنعت ساختمان سازی و ساخت پله و کف به دلیل تنوع بسیار بالا استفاده میشود. کفسابی مرمریت باعث براقی و نمای ظاهری بهتر این سنگ ها میشود.

اهمیت انتخاب روش کفسابی

انتخاب روش کفسابی بسیار حائز اهمیت است و باید به دقت و حوصله انتخاب شود. جنس کف و میزان کثیفی کف درتعیین روش کفسابی مهم است. همچنین انتخاب مواد کفسابی نیز اهمیت دارد که یک کفساب ماهر تمامی این موارد را بدرستی انتخاب میکند.

فواید کفسابی بتن در ساختمان:

 • داشتن یک سطح صاف
 • ایجاد لایه ریز روی بتن برای اپوکسی
 • داشتن یک سطح بدون پستی و بلندی برای ماندگاری بیشتر چسب برای پارکت

نکات مهم کفسابی

برخی از شرکت ها برای کم کردن هزینه های کفسابی و اعلام هزینه پایین برای کفسابی از اسید و نمک و مواد شیمیایی استفاده میکنند که ادامه این روند به مرور موجب تخریب سنگها میشود و لازم به تعویض سنگ ها و صرف هزینه های گزاف خواهید شد.

کفسابی باید توسط یک استادکار کفساب که کاملا هوشیار باشد و در ساب زنی و تنظیم دستگاه ها مهارت کافی را داشته باشد. یک کفساب خوب مانع از کدر شدن, ایجاد رگه در سنگ, ایجاد خظ و خش و باز شدن درز سنگ ها در حین کفسابی میشود.

خدمات کفسابی آریا نما

 • کفسابی منزل و پارکینگ, بیمارستان, درمانگاه و به طور کلی مراکز درمانی
 • کفسابی و سنگسابی انواع سنگ های موزاییک, سرامیک, گرانیت, مرمر, تراورتن و …
 • کفسابی اماکن دولتی و خصوصی, مراکز تجاری و دانشگاه ها و سازمان های اداری و …
 • کفسابی تخصصی دیوارها راه پله ها و کف …
 • کفسابی تمام مناطق تهران و کرج و مناطق اطراف تهران
 • کفسابی رستوران ها,تالار باغ ها, هتل ها و مراکز مختلف گردشگری
 • کفسابی بتن به منظور اپوکسی و پارکت

بکارگیری فناوری نانو برای جلوگیری از کفسابی

فناوری نانو تحول عظیمی در کفسابی به وجود آورده است با این کار میتوان از جذب آلودگی ها و کثیفی ها برای کف جلوگیری کرد تا زمان انجام کفسابی در فواصل زمانی طولانی تری انجام شود. نانو بر روی انواع سنگ ها و دیوار ها و راه پله ها قابل اجرا می باشد.

کفسابی ایتالیایی

کفسابی ایتالیایی به کفسابی گفته می شود که سنگ ها بسیار براق شود. کفسابی ایتالیایی سنگ ها را در سطح براقی روز اول میکند.

جهت اطلاع دقیق از قیمت کفسابی با شرکت آریا نما در تماس باشید.

کفسابی
کفسابی

کفسابی

کفسابی

کفسابی

کفسابی
کفسابی
کفسابی
تماس با ما