شستشوی نمای ساختمان

خدمات نمای ساختمان
خدمات نمای ساختمان
می 21, 2019
نماشویی در تهران و شستشوی نمای ساختمان ها و برجها
نماشویی در تهران
آوریل 25, 2020
شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان

شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران, همچنین شستشوی نما با طناب در تهران, شستشو بدون داربست و نماشویی توسط شرکت آریا نما به بهترین نحو انجام میشود. لازم به ذکر است نماشویی توسط این شرکت بدون داربست و شستشوی نما با طناب در تهران انجام میشود با ما در تماس باشید.

شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی برای ساختمان هایی که میخواهند از گردو غبار و دود موجود در نما رهایی یابند کاربرد زیادی دارد. شستشوی نمای ساختمان باعث میشود رنگ کدر ساختمان ها ظاهری زیبا پیدا کند که موجب میشود نظافت داخلی ساختمان هم از بیرون به نحوی نمایان شود. شستشوی نمای ساختمان برای نماهای چرب و غیرچرب انجام میشود که برای پاک کردن نمای چرب باید از مواد پاک کننده قوی و برای نماهای غیر چرب با آب و صابون نیز میتوان نمای ساختمان را نظافت نمود.

شستشوی نمای ساختمان مخصوصا در تهران به علت وجود بی اندازه آلاینده ها و دود کاربرد بیشتر و اساسی تری دارد. همچنین وجود ساختمان های بیشمار مرتفع در تهران و کرج شستشوی نمای ساختمان را ترویج داده است. وجود این ساختمان های مرتفع شستشو بدون داربست و شستشوی نما با طناب در تهران و کرج را نیز مرسوم کرده است. همچنین برای ساختمان های نوساز شستشوی نمای ساختمان بعد از اتمام کار به علت ماندن مصالح و سیمان روی سنگها باعث زیبایی و تمیزی نمای ساختمان میشود.

تذکر: به تعویق انداختن شستشوی نمای ساختمان علاوه بر کدرتر کردن نما و ظاهری نامناسب باعث ریزش و شکننده شدن سنگها و از بین رفتن کیفیت نما می شود. پس زمان را از دست ندهید!
شستشوی نمای ساختمان به روش های سنتی فرآیندی دشوار, پر خطر و پر هزینه می باشد. امروزه با تجهیزات مدرن و دستگاه های پیشرفته شستشوی نمای ساختمان را میتوان با ایمنی و هزینه کمتر انجام داد. در این مقاله میتوانید با انواع و روش های شستشوی نمای ساختمان بیشتر آشنا شوید و جهت سفارش با آگاهی بیشتری اقدام نمایید.

روش های شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان امری تخصصی است و جزو مشاغل سخت دنیا می باشد که میتواند به سه روش: با طناب, با داربست و با کمربند ایمنی انجام شود. استفاده از داربست در شستشوی نمای ساختمان بسیار ایمنی می باشد اما شامل هزینه بیشتر و تجهیزات خاص خود می باشد. استفاده از طناب راپل برای شستشوی نمای ساختمان از ایمنی بالا و هزینه کمتری برخوردار است. علاوه بر این برای شستشوی نمای ساختمان راپل کار به سطح نما نزدیکتر است و تسلط بیشتری به نواحی نما دارد اما با داربست این امر امکان پذیر نیست.
هنگام کار با طناب راپل, یک طناب دیگر به راپل کار متصل است که در صورت پاره شدن طناب اول, طناب دوم به کمک راپل کار در شستشوی نمای ساختمان میرود. همچنین کمربند محافظ نیز ایمنی کار با طناب را بالاتر میبرد و باعث تعادل بیشتر راپل کاران میشود.شستشوی نمای ساختمان با طناب باعث شده است شستشوی برج های بلند و قسمت هایی از ساختمان که دسترسی به آنها مشکل است به راحتی انجام میشود.


نحوه شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران

• شستشوی نمای ساختمان با آب خالی
• شستشوی نمای ساختمان با کف
• شستشوی نمای ساختمان با واترجت

واتر جت شامل دستگاه های مختلفی جهت شستشوی نمای ساختمان میشود مانند:
• شستشوی نمای ساختمان با واترجت آب سرد
• شستشوی نمای ساختمان با واترجت آب گرم
• شستشوی نمای ساختمان با واترجت برقی
• شستشوی نمای ساختمان با واتر جت ثابت مرکزی
• شستشوی نمای ساختمان با واتر جت با موتور بنزینی

شستشوی نمای ساختمان با آب

برای از بین بردن گرد و خاک نمای ساختمان که بیشتر بعد از ساخت و ساز به وجود می آید از شستشوی نمای ساختمان با آب استفاده میشود که کم هزینه تر و راحت تر انجام میشود. در مواردی که نمای ساختمان کثیفی بیشتری داشته باشد باید از مواد شوینده و روش های دیگر استفاده کرد.

شستشوی نمای ساختمان با اسید

شستشوی نمای ساختمان با اسید دیسکلر باعث چربی زدایی و جرم گیری عمیق در نما میشود. اسیدشویی نما با واترجت همراه آب انجام میشود. اسیدشویی نما به سرعت و با قدرت لکه ها و چربی ها و آلودگی ها را زدوده و نمایی زیبا ایجاد میکند.

شستشوی نمای ساختمان با ابر و موادشوینده

شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران به این روش انجام میشود. در این متد ابتدا سطح نما با اسفنجی که آغشته به مواد شوینده است روی نما کشیده میشود و بعد از مدتی شستشو انجام میشود و لکه ها و آلودگی ها را به خوبی پاک میکند. سپس برای نماندن لکه با دستمال های مخصوص نما خشک میکنیم.

شستشوی نمای ساختمان با واترجت

شستشوی نمای ساختمان با واترجت به علت پاشش آب با سرعت بالا روی سطح نما میتواند تاثیر زیادی در از بین بردن آلودگی و کثیفی نما باشد. شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران با واتر جت کاربرد زیادی دارد. از واتر جت های سه فاز 250 بار در نماشویی زیاد استفاده میشود.

شستشوی نمای ساختمان با واتر سندبلاست

شستشوی نمای ساختمان برای نماهایی که به شدت آلوده و کثیف هستند و این جرم ها با واترجت پاک نمیشوند از واتر سندبلاست استفاده میشود. واتر سندبلاست یا سندبلاست یا ماسه پاشی موادی همچون سیلیس یا ماسه را به همراه آب با سرعت زیاد روی نما می پاشد. این روش علاوه بر نماشویی در صنعت نیز کاربرد زیادی دارد. این روش برای شستشوی سنگ آجر و بتن کاربرد زیادی دارد و یک روش کاملا موثر برای نماشویی می باشد. در این روش باید حتما از افراد متخصص استفاده شود زیرا تنظیم نادرست دستگاه و یا استفاده نادرست از آن باعث آسیب به زیرساخت های نما میشود. شستشوی نمای ساختمان به این روش, موثرترین روش برای از بین بردن تیرگی نمای ساختمان است.
روش شستشوی انواع نماهای ساختمانی

شستسوی نمای سیمانی

این نوع نماها به تازگی کمتر استفاده میشوند اما هنوز در تهران و شهرهای دیگر بیشتر برای خانه های ویلایی و برج ها استفاده میشوند. سفید و تمیز بدون سیمان ظاهر زیبایی به ساختمان میدهند. برای نظافت آلودگی و رسوبات از نمای سیمانی باید از دستگاه واترجت استفاده کرد که فشار 220 بار برای آنها مناسب است. در مواردی که نما آلودگی زیادی داشته باشد برای شستشوی نمای ساختمان سیمانی از اسید استفاده میشود.

شستسوی نمای آجری

خاصیت فیزیکی آجر و عایق بودن آن در شرایط جوی از قدیم تا امروز طرفداران زیادی دارد. حالت ظاهری آجر باعث نفوذ سریعتر آلودگی ها می باشد که به طور دوره ای نیاز به شستشو دارد.شستشوی نمای آجر با دستگاه واترجت با سیلیس انجام میشود.

شستشوی نمای کامپوزیت

برای شستشوی نمای کامپوزیت از ابر و تی و مواد شوینده استفاده میشود. بعد از نماشویی نیز با دستمال های نانو نما پاک میشود تا لکه ای روی نما باقی نماند. اگر لکه ها عمیق تر باشند از دستگاه واترجت برای نماشویی استفاده میشود.

شستشوی نمای سنگی

نمای سنگی طرفداران زیادی در کشور ما دارد و آن هم به دلیل دوام و عمر طولانی و زیبایی نمای سنگ است. اکثرا این نما را با دستگاه واترجت نماشویی میکنند.

شستشوی نمای شیشه ای

برای انتخاب روش مناسب شستشوی نمای شیشه اول باید میزان کثیفی و مدت زمان شسته نشدن نما را بررسی کرد. برای شیشه هایی که مدت ها تمیز نشده اند اول باید با دستگاه واترجت گرد و غبار آنها پاک شود, سپس با ابر و طی شیشه ها براق و پاک شوند.


شستشوی نمای ساختمان با توجه به نوع کاربری و جایگاه ساختمان

شستشوی نمای ساختمان با توجه به نوع کاربری ساختمان انجام میشود. مثلا شستشوی ساختمان هایی که در مناطقی واقع شده اند که در مجاورت آنها ساختمان های لوکس قرار دارد بسیار حساس است. شستشوی ساختمان برای ساختمان های تجاری یک نوع تبلیغ محسوب میشود. شستشوی نما برای ساختمان های شهرک نشین باید با دقت و حساسیت بالایی به دلیل همسانی ساختمان ها و آپارتمان ها انجام شود. در این صورت هم سانی خانه ها حفظ میشود.در کل شستشوی نمای ساختمان با توجه به مصالح به کار رفته در نما انجام میشود.

زمان دوره ای مناسب برای شستشوی نما

زمان مناسب نماشویی سلیقه ای می باشد. اما باید توجه داشت که به مرور زمان روی نما رسوب و آلودگی ها جمع میشوند و شستشوی آن بعد از مدت ها بسیار سخت می باشد. این رسوبات نیز به نما نفوذ کرده و باعث خرابی نما میشوند. همچنین اگر نما آسیب ببیند و نما تمیز نباشد این آسیب دیدگی قابل رویت نمی باشد و نما آسیب میبیند. منطقه ای که ساختمان در آن واقع شده است نیز در این تصمیم گیری دخیل است که آیا آن منطقه آلوده است یا خیر. بنابراین بهتر است شستشوی نما به تعویق نیفتد و به صورت دوره ای حتما انجام شود.
بهتر فصل برای شستشوی نما از ابتدای بهار و تا آخر تابستان است. در این فصول بارش باران اسیدی وجود ندارد و میتوان مدت زمان بیشتری از تمیزی نما بهره برد. همچنین خللی در کار نماشویی وارد نمیکند.

خدمات بعد از شستشوی نمای ساختمان

1. شستشوی نمای ساختمان با نانو

مواد نانو به دلیل ضد آب و ضد جرم و ضد گرد و غبار بودن تحول عظیمی در شستشوی نمای ساختمان به وجود آورده است. بعد از شستشوی نمای ساختمان برای جلوگیری از نشست گردو غبار و آلودگی روی نمای ساختمان و نفوذ آب میتوان مواد نانو را روی نمای ساختمان پوشاند. با این کار مدت دوره ای شستشوی نمای ساختمان و همچنین مدت زمان نیاز به آببندی نمای ساختمان افزایش میابد.

2. رنگ و کنیتکس نمای ساختمان

رنگ و کنیتکس نما بهتر است بعد از شستشوی نمای ساختمان انجام شود تا به خوبی روی نما بشیند و عاری از گردو غبار باشد.

3. رزین کاری بعد از شستشوی نمای ساختمان

رزین برای برطرف کردن رنگ پریدگی نمای ساختمان و زیبایی نم انجام میشود. که بهتر است بعد از شستشوی نمای ساختمان انجام شود.

هزینه و قیمت شستشوی نمای ساختمان

هزینه و قیمت شستشوی نمای ساختمان متغیر و به عواملی مانند ارتفاع, نوع شستشو, میزان کثیفی ساختمان و عمر ساختمان و ... می باشد. یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان نوع سنگ مصرفی می باشد. برای اطلاع دقیق قیمت با ما در تماس باشید. لازم به ذکر است شرکت آریا نما شستشو بدون داربست را انجام میدهد. در واقع شرکت آریا نما شستشوی نما با طناب را انجام میدهد.

نکته: توجه داشته باشید قبل از شستشوی نمای ساختمان آب و برق سه فاز موجود باشد.

تذکر: شستشوی نمای ساختمان را به افراد متخصص واگذار کنید چون اگر نماشویی اشتباه و با دقت انجام نشود باعث ایجاد لکه های نامناسب روی کامپوزیت و شیشه میشود و نمای ساختمان را نامناسب نشان میدهد. گاهی اوقات شستشوی اشتباه نمای ساختمان باعث ریزش سنگ نما و زیرکار میشود پس این کار را حتما به متخصصان مجرب بسپارید.
شرکت آریا نما با داشتن تجربه و نمونه کارهای فراوان شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران, شستشوی نما با طناب در تهران و شستشوی نما بدون داربست را با اطمینان و نازلترین قیمت برای شما عزیزان انجام میدهد. همچنین ضمانت انجام کار و رضایت مشتری بعد از انجام شستشوی نمای ساختمان قبل از انجام کار توسط شرکت آریا نما به مشتری داده می شود. برای اطلاع دقیق از قیمت شستشوی نمای ساختمان لازم است نماینده شرکت در محل حاضر و قیمت گذاری برای ساختمان انجام شود.

توجه:در صورتی که سفارش چندین کار از سوی مشتری دریافت شود, شستشوی نمای ساختمان شامل تخفیفات آریا نما میشود.

برخی از نمونه کارهای شستشوی نمای ساختمان با طناب در تهران

شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران

شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران, نماشویی, شستشوی نما با طناب در تهران, نماشویی با طناب, شستشوی نما بدون داربست, شستشوی نمای سنگ, نماشویی در تهران, شستشوی نمای ساختمان

شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران, شستشوی نما با طناب در تهران, نماشویی با طناب, شستشوی نما بدون داربست, شستشوی نمای سنگ, شستشوی نمای ساختمان

شستشوی سنگ آجر شیشه و کامپوزیت نما در تهران, نماشویی, شستشوی نما با طناب در تهران, نماشویی با طناب, شستشوی نما بدون داربست, شستشوی نمای سنگ, نماشویی در تهران, شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان

تماس با ما