شستشوی استخر

نظافت نمای ساختمان در تهران
نظافت نمای ساختمان در تهران
می 21, 2019
پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع
پیچ رولپلاک سنگ نما در ارتفاع
می 21, 2019
شستشوی استخر

شستشوی استخر

شستشوی استخر

شرکت آریا نما شستشوی استخر را به بهترین نحو با بکارگیری مواد شوینده درجه یک انجام میدهد. جهت درخواست سفارش و اطلاعات بیشتر راجبه شستشوی استخر با ما در تماس باشید.

استخر محیطی برای استراحت و تفریح و ورزش می باشد که باید محیطی تمیز و سالم باشد. سطوح و کاشی های موجود در استخر به دلیل دائم مرطوب بودن محیط مناسبی برای رشد انواع باکتری ها و قارچ ها می باشند. آب موجود در استخر نیز بعد از مدتی ایجاد رسوب و جلبک میکند. همچنین پاشیدن آب و خشک شدن آن باعث ایجاد لکه های سفید در این سطوح می باشد که باعث پایین آمدن جلوه های بصری میشود. همچنین در تمام استخرها به دلیل جرم و رسوبات کاشی های استخر سیاه و رسوب و جرم گرفته به نظر می آیند. شستشوی استخر باعث پاکیزگی استخر و حفظ سلامت افراد و شناگران میشود و عامل موثری در جذب مراجعه کنندگان و رضایت افراد دارد.

همه چیز درباره شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر

انواع روش های شستشوی استخر:

·         شستشوی استخر با بخار

·         شستشوی استخر بوسیله جارو و برس

·         شستشوی استخر با اسید یا اصطلاحا اسید شویی استخر

·         شستشوی استخر با استفاده از سولفات آلومینیوم ( زاج )

·         شستشوی استخر با واترجت صنعتی

·         شستشوی استخر با کارواش خانگی

شستشوی استخر با اسید

همچنین برای شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر با استفاده از دستگاه های کفشویی مثل اسکرابرهای صنعتی یا شستشوی استخر با واترجت نیز میتوان استفاده کرد.

باید توجه کنید که شستشوی استخر های روباز با شستشوی استخر های سر بسته متفاوت است. شستشوی هر کدام مستلزم رعایت نکات خاص خود را دارد. در زیر به اختصار به توضیح این روش ها میردازیم:

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر با اسید شویی

شستشو با اسید و ساب یکی از بهترین روش ها برای نظافت رسوبات استخر می باشد. شرکت آریا نما با چندین سال تجربه و با ابزار و دستگاهای پیشرفته توانسته بهترین خدمات نظافت رسوبات استخر را ارائه دهد. اسید شویی  برداشتن یک لایه ی ظریف و نازک از کثیفی ها از سطح استخر می باشد. اسید شویی با اسید مخصوص و ساب انجام میشود.

شستشوی استخر با اسید باعث می شود استخری نو و بسیار تمیز ظاهر شود. اسیدشویی استخر یک تخصص خاص در امر شستشوی استخر است و جدا از تعمیر و نگهداری استخر می باشد. شستشوی استخر با اسید به دلیل فاصله بسیار کم و بخار اسید ایجاد شده روی سطوح باعث شده که اسیدشویی استخر امری بسیار سخت و تخصصی تلقی شود. همچنین اسیدشویی باید توسط متخصصان این امر انجام پذیرد تا خطر برای افراد کمتر شود و همچنین به کاشی استخر و فایبرگلاس آسیبی وارد نشود.

با استفاده از اسید میتوان سطوح:

 • استخر
 • جکوزی
 • حوضچه آب سرد
 • سونا بخار
 • آبنما و …

را تمیز کرد.

شستشوی استخر

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر با سولفات آلومینیوم

شستشوی استخر با این روش نیازی به تخلیه آب استخر ندارد. در این روش با استفاده از کلر تمام جلبک های ته نشین شده در استخر را نابود میکند و رسوبات استخر را از بین میبرد. در این روش اگر مقدار درستی استفاده شود بو و رنگ داخل استخر تغییر نخواهد کرد و یک روش موثر میتواند باشد.

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر با بخار

شستشوی استخر با بخار یک روش نوین می باشد که قدرت بالایی برای نظافت رسوبات استخر دارد و کثیفی های دیگر استخر را نیز به راحتی از بین میبرد. شستشوی استخر با این روش با ابزاری به نام کارواش سیار بخار انجام میشود.

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر بوسیله جارو و برس

برای شستشوی استخر با این روش نیاز به جارو و برس می باشد که کاری بسیار دشوار برای نظافت رسوبات استخر و از بین بردن جلبک ها می باشد. در این روش امکان آسیب فایبرگلاس (مورد استفاده در جکوزی یا برخی استخرها) می باشد. همچنین در روش شستشوی استخر با جارو و برس حتی بعد از نظافت رسوبات استخر که به سختی انجام میشود. امکان ضد عفونی کردن استخر و از بین بردن بو وجود ندارد!

شستشوی استخر با واترجت صنعتی

واترجت صنعتی که یک دستگاه بسیار پر کاربرد می باشد. واترجت قابلیت استفاده برای نماشویی, شستشوی دستگاه های صنعتی و برای شستشوی استخر نیز کاربرد دارد. واترجت با پاشش بسیار سریع آب باعث نظافت رسوبات استخر و از بین رفتن سریع لکه ها و آلودگی ها از روی کاشی های استخر میشود. شستشوی استخر با واترجت به دلیل بی نیازی از مواد شوینده شیمیایی برای کودکان و بزرگسالانی که مشکلات تنفسی و حساسیت دارند بسیار مناسب است.

با واترجت صنعتی میتوان وسایل پارک های آبی را به خوبی تمیز کرد. همچنین این دستگاه بهترین گزینه برای شستشوی وسایل بازی کودکان, تجهیزات ورزشی و … می باشد. کیفیت و سرعت عمل بالای این دستگاه موجب شده است که طرفداران زیادی برای شستشو استخر داشته باشد. اغلب مشتریان از این گزینه که بسیار بهینه و سالم است استفاده میکنند.

شستشوی سطوح استخر با اسکرابر صنعتی

اسکرابر همان کفشوی های صنعتی هستند که با برس زنی و پاشش آب با سرعت بالا میتوانند جرم و آلودگی ها سطوح و مواد چسبیده به کف را به خوبی پاک کنند. به همین دلیل برای کفشویی استخر بسیار مناسب هستند. اسکرابر صنعتی به خاطر داشتن تی پهن و موتور مکنده, تمام آب آلوده جمع شده ناشی از شستشو را جمع و به داخل مخزن آب آلوده خود منتقل میکند و مانع نفوذ این آب ها به داخل استخر میشود. در واقع اسکرابرها شامل دو مخزن آب تمیز و آب کثیف هستند. این باعث میشود بسیار پاکیزه و راحت سطوح را تمیز نمایند و از آب تمیز برای شستشو استفاده نمایند.

دستگاه پولیشر نیز برای شستشوی این اماکن استفاده میشود. پولیشر برای مکان هایی که نیاز به مکش آب نباشد به جای اسکرابرهای صنعتی استفاده میشود. با پولیشر سطوح داخلی و خارجی استخر را میتوان به خوبی پاک و جلا داد.

دستگاه اسکرابرهای چندمنظوره نیز برای شستشوی سطوح استخر استفاده میشوند. این دستگاه ها که بسیار محبوب نیز هستند, سطوح, لبه ها و پله ها و دیواره های استخر را می توانند به خوبی تمیز نمایند.

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر با کارواش خانگی

شستشوی استخر با کارواش خانگی فقط در استخرهای گچی یا بتنی کاربرد دارد. استخرهایی که برای شستشو به تنش کمتری نیاز دارند مثل استخرهایی از جنس فایبر گلاس به روش های شیمیایی نظافت میشوند.

بهترین روش شستشوی استخر

اانتخاب بهترین روش برای هر مکان متفاوت است. بهتر است به متخصصین ما اعتماد کنید. کارشناسان ما بعد از بازدید از محل بهترین روش را به شما معرفی میکنند و توضیحات لازم را در محل میدهند. مثلا برای استخرهایی که چندان جرم و آلودگی ندارند بهتر است به جای استفاده از روش های سخت از روش جارو و برس استفاده شود. یا برای از بین بردن بوی بد استخر و ضدعفونی کردن استخر بهتر است از روش شستشو با بخار استفاده شود. در مواقعی که استخر و کاشی های استخر به شدت آلوده و با لک باشند بهتر است از اسیدشویی استفاده شود و برای آراسته شدن راه دیگری ندارد.

توجه به چند نکته برای انتخاب روش مناسب بسیار مهم است: 1. حتما از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه استفاده شود. 2. انتخاب هر روش باید به درستی انجام شود تا فایبر گلاس آسیب نبیند و خالی نشود. خالی شدن بین کاشی ها به سرعت باعث ایجاد جلبک و جمع شدن باکتری ها در این میان میشود و گاهی میتواند خسارت های زیادی وارد کند.

دلایل کدر شدن آب استخرها

 • بارش باران اسیدی در استخرهای سرباز
 • کمبود نور خورشید و نتابیدن اشعه های مفید ux در آب استخر

نکته: اگر آب استخر شما فقط کدر می باشد و اطراف و کف استخر تمیز است و رسوبات در استخر نیست, برای رفع کدری استخر می توانید از نمک استخر استفاده کنید و دیگر نیازی به شستشوی استخر با هزینه های زیاد نیست.

با رعایت پنج نکته دیگر نیازی به شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر نیست!

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر یکی از سخت ترین نظافت ها محسوب میشود. با رعایت این 5 نکته دیگر نیاز به صرف هزینه برای شستشوی استخر نیست:

 • استفاده از مواد شفاف کننده آب استخر
 • شستشوی هفتگی لبه های استخر
 • استفاده از جاروی استخر
 • بررسی آب استخر
 • تعویض آب استخر

همچنین استفاده از نمک و ریختن آن در درون استخر به منظور شستشوی استخر و از بین بردن کدری آب استخر نیز بسیار مفید است.

مراحل شستشوی استخر

 1. برای شستشوی استخر ابتدا آب استخر باید کامل تخلیه شود. بعد از تخلیه زمانی که استخر خشک شد وسایل و لوازم الکترونیکی موجود در کف استخر مثل موتور پمپ و … را به خوبی میپوشانیم.
 2. در مرحله دوم برای شستشوی استخر, دیوارهای استخر را ابتدا میشوییم سپس اقدام به شستشوی کف استخر میکنیم.
 3. در مرحله پایانی شستشوی استخر جلبک ها را با استفاده از واترجت یا کارواش خانگی یا… با پاشش زیاد آب از بین میبریم. میتوانیم از مواد سفید کننده یا جارو و یا برس هم استفاده کنیم و بعد از واترجت برای شستشوی استخراستفاده کنیم.

قیمت شستشوی استخر

برای تعیین قیمت شستشوی استخر باید عوامل تعیین کننده قیمت از سوی مشتری اعلام و توسط آریا نما بررسی شود تا اعلام هزینه به صورت دقیق صورت پذیرد. شستشوی سونا, جکوزی و حوضچه ها, وسایل بازی و سرسره ها, هر کدام در تعیین قیمت موثر می باشند. عوامل موثر در تعیین قیمت شستشو عبارتند از: مساحت فضای استخر, جنس نوع سنگ به کار رفته در استخر, میزان رسوبات استخر و جرم آن (به آخرین زمان شستشو نیز بستگی دارد), استفاده از دستگاه و مواد شوینده مناسب برای شستشو نیز موثر در تعیین قیمت می باشند. شرکت آریا نما در فصل پاییز و زمستان تخفیفات ویژه ای برای مشتریان قائل است. همچنین این شرکت با داشتن سابقه طولانی در این امر و ارائه ضمانت نامه به مشتری قبل از انجام کار, حسن انجام کار به صورت کامل و با رضایت مندی مشتری را تضمین می نماید. برای اطلاع دقیق از قیمت ها با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در محل حضور پیدا کنند و تعیین قیمت به صورت دقیق انجام دهند. شما میتوانید با ارسال تصویر از محل نیز از قیمت دقیق شستشو مطلع شوید. با ما آسوده خاطر باشید.

جهت سفارش شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر و کاشی استخر, با شرکت آریا نما در تماس باشید.

شستشوی استخر نظافت رسوبات استخر

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر آریا نما:

شستشوی استخر و نظافت رسوبات استخر

شستشوی استخر نظافت رسوبات استخر

شستشوی استخر نظافت رسوبات استخر

شستشوی استخر نظافت رسوبات استخر

تماس با ما