سندبلاست خشک

رنگ و کنیتکس نمای ساختمان
رنگ و کنیتکس نمای ساختمان
می 21, 2019
خدمات نمای ساختمان
خدمات نمای ساختمان
می 21, 2019
سندبلاست خشک

سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

شرکت آریا نما با بکارگیری بهترین و بروزترین تجهیزات در زمینه لایه برداری با سندبلاست خشک و نماشویی و شستشوی انواع دستگاه ها با واتر سندبلاست با بهترین کیفیت, آماده خدمت رسانی می باشد. با ما در تماس باشید. در این مقاله سعی داریم راجبه روش های انجام کار سندبلاست تر و سندبلاست خشک توضیحاتی را برای دانش بیشتر جهت سفارش بهتر ارائه دهیم.

امروزه در تمام شهرها به دلیل آلودگی ها و گردو غبار و باران های اسیدی و دود وسیله نقلیه باعث شده نمای ساختمان سنگ وآجر بسیار کثیف و جرم گرفته شده است و نمای ساختمان بسیار زشت و زننده شده است.
اجرای واتر سندبلاست و سندبلاست خشک, اسید شوی, برای بناهای سنگی و آجری مورد استفاده قرار میگیرد.
این نماها به وسیله دستگاه واتر سندبلاست آب فشار قوی با ترزیق مواد سلیس و یا اسید یک لایه از سطح جرم وکثیفی سنگ وآجر را برداشته و در نتیجه کاری نو و تمیز شده را ارائه میدهد .
پیشنهاد میشود بعد از شستن نماهای سنگی وآجری برای جلوگیری از نفوذ مجدد آلودگی و جرم به لایه های سطحی برای داشتن ظاهری همیشه تمیز و به دور از سیاهی اجرای موادهای پوششی و محافظ لازم می باشد (مواد نانو). انواع رزینهای اپوکسی با پایه حلالی و پایه های آبی لایه ای بر روی سطح کار ایجاد کرده که زیبای و دوام و ماندگاری را به نمای ساختمان ارائه میدهد.

دستگاه واتر سندبلاست چیست؟

واتر سندبلاست یک دستگاه سه فاز فشار قوی برای از بین بردن ناصافی ها, لایه برداری و تمیزی سطوح یا نماهای ساختمان بیشتر استفاده میشود که از آب ماسه یا سیلیس استفاده میکند. واتر سندبلاست به روش تر یا مرطوب انجام میشود.

مصارف واتر سندبلاست

دستگاه واتر سندبلاست برای نماشویی استفاده زیادی میشود مخصوصا زمانی که سیمان به نمای ساختمان چسبیده باشد و یا جرم, آلودگی و کثیفی روی نما نشسته باشد از واتر سندبلاست استفاده میشود.واتر سندبلاست بیشتر برای نماهای آجری کاربرد دارد.

سندبلاست خشک
سندبلاست خشک

همچنین از واتر سندبلاست برای شستشوی استخر, شستشوهای صنعتی و خودرو و هر وسیله دیگری که با پرتاب آب با سرعت بالا و ماسه پاشی تمیز شود و آسیبی نبیند.

واتر سندبلاست صنعتی

واتر سندبلاست صنعتی قابلیت شستشوی سطوح مختلف را دارد و آب را با فشار بسیار بالا پرتاب میکند. واتر سندبلاست خانگی هم وجود دارد که فشار پرتاب کمتری دارد. واتر سندبلاست خانگی با 200 بار فشار است و برای شستشو و لایه برداری سطوح استفاده میشود

تفاوت واتر سندبلاست و واتر

فشار پرتاب آب واتر سندبلاست از واتر بیشتر است. همچنین به دستگاه واتر سندبلاست میتوان سری مخصوص سیلیس متصل کرد ولی واتر این قابلیت را ندارد.در مجموع برای سطوحی که قابلیت تمیزی با دستگاه واتر را ندارند و به فشار قوی پرتاب آب نیاز دارند عمدتا از واتر سندبلاست استفاده میشود.

سندبلاست خشک

عملیات سندبلاست میتواند به صورت خشک یا تر انجام شود. سندبلاست خشک یک نوع سندبلاست می باشد که در صنعت خدمات مورد استفاده قرار میگیرد. سندبلاست خشک به پرتاب اجرام ساینده شده با سرعت بالا روی سطوح گفته میود. سندبلاست خشک برای پاک کردن و از بین بردن رنگ و زنگ از روی قطعات, ابزارآلات, ماشین آلات, نمای ساختمان ها و . . . و همچنین از سندبلاست خشک برای مسطح کردن سطوح یا ایجاد ناهمواری و یا ایجاد حفره های کوچک روی ابزارآلات و سطوح استفاده میشود. سندبلاست خشک برای تمیز کردن نواحی غیرقابل دسترس مثل شکاف ها و گوشه ها بسیار پرکاربرد است.

سندبلاست خشک چیست؟

سندبلاست خشک, پرتاب مواد ساینده با فشار بسیار زیاد با استفاده از کمپرسورهای فشار قوی هوا را میگویند. سندبلاست خشک بیشتر بر روی سطوح فلزی انجام میشود و گستردگی فراوانی در زمینه های زیادی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

آریا نما ارائه دهنده خدمات سندبلاست خشک و واتر سندبلاست با مجهزترین دستگاه ها در تهران, کرج و سراسر ایران می باشد.با ما در تماس باشید.

تذکر: برای اجرای سندبلاست خشک  و واتر سندبلاست باید از متخصصین این امر استفاده شود تا از آسیب های احتمالی در کار جلوگیری شود.

سندبلاست خشک
سندبلاست خشک

سندبلاست خشک برای نماشویی

سندبلاست خشک که برای نماشویی استفاده میشود از سیلیس های ریزتری استفاده میکند تا نما دچار آسیب نشود. اجرای سندبلاست خشک روی نما باعث از بین رفتن جرم و آلودگی نما میشود. بعد از نماشویی با سندبلاست خشک جرم هایی که در لایه های نما نفوذ کرده است را میتوان به راحتی تمیز کرد.

سندبلاست خشک مناسب چه سطوحی می باشد؟

سطوحی که سندبلاست خشک روی آنها انجام میشود شامل:

 • سطوح سوله ها و سازه های مختلف
 • سطوح شیشه ای با ابعاد مختلف
 • اتاق و بدنه خودروها در ابعاد مختلف
 • سطوح داخلی و خارجی مخزن ها
 • سطوح سنگ, بتن و آجر
 • برای قطعات صنعتی و ریخته گری
 • انواع فلزات و قطعات تراش خورده
سندبلاست خشک

سندبلاست خشک فلزات

سندبلاست خشک برای صنایع فلزی و ساختمانی بسیار پرکاربرد می باشد. مهمترین استفاده آن برای لایه برداری می باشد. سندبلاست خشک بر روی فلزات قبل از رنگ آمیزی صنعتی انجام میشود. فلزات به دلیل رطوبت هوا بیشتر دچار زنگ زدگی میشوند و جهت رنگ آمیزی باید ابتدا این زنگ زدگی ها برطرف شود که با سندبلاست خشک این امر ممکن میشود. سندبلاست خشک فلزات با ساب پاشی روی سطح فلز انجام میشود که بستگی به ضخامت فلز ساب پاشی تنظیم میگردد.

مزیت سندبلاست تر نسبت به سندبلاست خشک چیست؟

سندبلاست تر یا سندبلاست با آب در مقایسه با سندبلاست خشک نتایج بهتری را برای کاربردهای مختلف دارد. سندبلاست تر مقرون به صرفه تر, سازگارتر و منعطف تر می باشد. البته در بعضی از مصارف تنها راه استفاده از سندبلاست خشک می باشد. در حالت کلی مزایای سندبلاست تر نسبت به سندبلاست خشک شامل:

1.سرعت بسیار زیاد

سندبلاست تر در مقایسه با سندبلاست خشک به دلیل استفاده از آب و مقدار کم استفاده از مواد ساینده سرعت بالاتری نسبت به سندبلاست خشک دارد. سندبلاست خشک به دلیل استفاده از مواد ساینده زیاد فشار عملیاتی و سرعت انجام کار پایینتری دارد.

2. عدم تغییر سطح به دلیل حرارت

استفاده از مواد ساینده در سندبلاست خشک و پاشش آن روی سطح ایجاد حرارت ناخواسته روی سطح و در نتیجه ایجاد دفرمگی و تاب برداشتن سطح در بعضی موارد میشود.

3. ایجاد سطح مناسبتر و بدون آسیب برای رنگ و پوشش مجدد

سندبلاست تر لایه برداری را به خوبی از روی سطوح انجام میدهد و سطح صاف و یکدستی را برای رنگ کردن ایجاد میکند و به سطح آسیب وارد نمیکند. حال آنکه سندبلاست خشک ممکن است باعث آسیب و کم کردن طول عمر سطح شود.

4. سندبلاست تر سازگار با محیط زیست

سندبلاست خشک حجم زیادی از گردو غبار را تولید میکند و نیاز به یک فضای باز و بزرگ دارد تا میزان آلودگی موجب مزاحمت نشود. سندبلاست تر که با واترجت انجام میشود به دلیل استفاده از آب این مشکل را ندارد و موجب آلودگی زیست محیطی نمیشود. این بزرگترین مزیت سندبلاست تر نسبت به سندبلاست خشک می باشد.

5. سهولت استفاده سندبلاست تر

برای سندبلاست تر با استفاده از واترجت های صنعتی میتوان فشار آب را به راحتی تنظیم کرد. تنظیمات سندبلاست تر و دستگاه های واتر سندبلاست قابل استفاده برای آن قابلیت کاربری آسانتری نسبت به سندبلاست خشک دارد.

6. کاهش هزینه ها با سندبلاست تر

برای سندبلاست تر از قدرت سایندگی آب با فشار زیاد و مقدار خیلی کمی از مواد ساینده استفاده می شود و نسبت به سندبلاست خشک مقدار استفاده از مواد ساینده خیلی کمتر می باشد. همچنین میتوان برای سندبلاست تر از مواد ساینده ارزان قیمت استفاده کرد. در نتیجه سندبلاست تر ارزانتر از سندبلاست خشک است.

ابزارهای مورد نیاز سندبلاست خشک

 • دستگاه فشار باد یا کمپرسورها
 • نازل سندبلاست
 • مواد ساینده
 • دیگ سندبلاست
 • شلنگ های باد
 • کوبیلینگ ها و هلدرها
 • و دیگر ابزارهای جانبی سندبلاست

مواد مورد استفاده برای سندبلاست خشک

 • سیلیس: مهمتریم ماده سندبلاست خشک می باشد.
 • ماسه: برای پاشش به سطوح سخت استفاده می شود.
 • ساچمه: برای عوامل گوناگونی در سندبلاست خشک استفاده میشود و به آن شات بلاست هم می گویند.
 • خرده شیشه: برای پاشش به سطوح ضعیفتر استفاده میشوند.

نحوه اجرای سندبلاست خشک

نحوه اجرای سندبلاست خشک به این صورت است که اول کمپرسور را روشن و هواگیری میکنیم. سپس مواد ساینده را داخل دیگ سندبلاست میگذاریم. سپس شلنگ ها را با کوبلینگ و اتصالات دیگر به کمپرسور اتصال میدهیم. بعد از آن کمپرسور را زیر بار میگذاریم و بار را تنظیم مینماییم. برای شروع کار باید خروجی دیگ را باز کنیم و آن را بنا به درخواست و کار مورد نظر اپراتور تنظیم میکنیم و عملیات اجرای سندبلاست خشک را آغاز نماییم. سندبلاست خشک باید با دقت و دانش کافی انجام شود تا سطوح آسیب نبیند.

هزینه و قیمت سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

هزینه و قیمت سندبلاست خشک و واتر سندبلاست متغیر و وابسته به روش اجرا, نوع ابزارآلات, سطح مورد نظر و نوع ابزارآلات می باشد. هزینه سندبلاست خشک فلزات نسبت به دیگر سازه ها کمتر است چون سرعت کار سندبلاست در فلزات بالاتر است. آریا نما ارائه دهنده خدمات در محل می باشد و با انتقال ماشین آلات و ابزارآلات مورد نیاز سندبلاست خشک و واتر سندبلاست به صورت رایگان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه ها و نحوه اجرا و همچنین سفارش سندبلاست خشک و واتر سندبلاست با آریا نما در ارتباط باشید.

تخفیفات هزینه سندبلاست خشک و واتر سندبلاست آریا نما

برای کاهش هزینه ها هرچه زودتر در تابستان 98 اقدام نمایید و از تخفیفات تابستانی شرکت آریا نما برای سندبلاست خشک و واتر سندبلاست بهره مند شوید.

عوامل موثر در کیفیت سندبلاست خشک

دو عامل مهم و اساسی در کیفیت اجرای سندبلاست خشک و واتر سندبلاست تاثیر گذار می باشد:

 1. مهارت و تجربه مجری سندبلاست : برای نماشویی در ارتفاع مجری علاوه بر داشتن مهارت کافی برای کار در ارتفاع باید در اجرای سندبلاست خشک و تر مهارت لازم را داشته باشد. انتخاب فاصله مناسب ,زاویه مناسب از سطح و مدت زمان اجرای سندبلاست خشک بسیار مهم در کیفیت اجرا می باشد.

2. استفاده از ریزدانه های مناسب برای سندبلاست خشک : انتخاب ریزدانه مناسب برای سندبلاست خشک بسیار حائز اهمیت می باشد. برای نماشویی با سندبلاست خشک, مهمترین نکته برای انتخاب ریزدانه انتخاب یکنواخت و کوچک ریزدانه ها می باشد. همچنین ریزدانه ها نباید ذره ای نم یا رطوبت داشته باشند تا خاصیت خود را برای از بین بردن کثیفی و آلودگی از دست ندهند.

تضمین کیفیت برای سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

تیم آریا نما برای اعتماد شما عزیزان ضمانت نامه کیفیت قبل از انجام کار به شما تحویل میدهد و در صورت نارضایتی از کار سندبلاست خشک و واتر سندبلاست از هزینه ها کاسته و جبران خسارت میکند.

نکات لازم در حین اجرای سندبلاست خشک

 1. زمان تزریق مواد ساینده برای سندبلاست خشک افراد حاضر در محل باید مراقب باشند و فاصله ایمنی را رعایت نمایند.
 2. اگر مکان اجرای سندبلاست خشک بسته است باید اپراتور از هواکشهای مناسب استفاده کند.
 3. اجرای سندبلاست خشک بیشتر از 40 دقیقه باعث به خطر افتادن مجری سندبلاست خشک میشود. همچنین ارزیابی سلامت جسمی مجری سندبلاست خشک هر شش ماه یکبار الزامی است.
 4. دور کردن مواد اشتعال زا در اطراف سندبلاست خشک الزامی است.
 5. برای سطوحی که حساسیت زیادی دارند برای اجرای سندبلاست خشک باید بار کمپرسورها به خوبی تنظیم شود تا سطح آسیب نبیند.
 6. قبل از انجام کار سندبلاست خشک سطح باید به خوبی بررسی شود تا مواد ساینده مناسب آن استفاده شود تا از صدمه سطح جلوگیری شود.

نکات ایمنی کار با سندبلاست خشک

 1. اجرای سندبلاست خشک گرد و غبار زیادی ایجاد میکند به همین دلیل باید از لباس کار مناسب و کفش, دستکش و ماسک مناسب استفاده کرد. تا گوش و حلق و بینی نیز در هنگام اجرای سندبلاست خشک در امان باشند.
 2. محدوده عملیات اجرای سندبلاست باید حصار کشی شود.
 3. هنگام اجرا سروصدای زیادی تولید میکند پس باید از گوشی استفاده شود.
 4. در هنگام اجرا نازل را نباید به سمت فردی بگیرید.
 5. هر بار قبل از اجرا باید اتصالات و شلنگ ها بررسی شود.

سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

واتر سندبلاست
سندبلاست خشک و واتر سندبلاست
سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

سندبلاست خشک و واتر سندبلاست

سندبلاست خشک و واتر سندبلاست
تماس با ما