تعمیرات نمای ساختمان

رنگ آمیزی داخلی
رنگ آمیزی داخلی
می 21, 2019
آببندی نما ساختمان
آببندی نما ساختمان
می 21, 2019
تعمیرات نمای ساختمان

تعمیرات نمای ساختمان

با گذشت زمان نمای ساختمان ها زیبایی و پایداری خود را از دست میدهند و نیاز به تعمیرات نمای ساختمان دارند. همچنین نمای ساختمان ها به علت در معرض بودن شرایط جوی و یا اسکوپ نکردن سنگ و یا آببندی نکردن توسط سنگ کار در ابتدا, بعد از مدتی نیازمند تعمیرات نمای ساختمان می باشد. بهتر است قبل از وقوع هر حادثه ای و پرداخت هزینه های خسارت به فکر تعمیرات نمای ساختمان خود باشید.

تعمیرات نمای ساختمان توسط شرکت آریا نما به بهترین نحو و بالاترین کیفیت با داشتن تیمی مجرب و کارآزموده انجام میشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا سفارش تعمیرات نمای ساختمان با ما در تماس باشید.

در این مقاله علت و راه های تعمیر نما از هر جنسی معرفی و بررسی میشود. بهتر است قبل از انجام سفارش نکات لازم را مطالعه نمایید. با ما همراه باشید.

تعمیرات نمای ساختمان روی چه نماهایی انجام میشود؟

تعمیر نمای ساختمان
تعمیر نمای ساختمان

تعمیرات نمای ساختمان بر روی نماهای آجری, سنگی, نمای رومی, نماهای رنگ و کنیتکس و . . . انجام میشود.همچنین تعمیرات نمای ساختمان برای نمای کامپوزیت بعد از مدتی که نوارهای کامپوزیت ول میشود, انجام میشود.

البته توجه به این نکته خالی از لطف نیست که تعمیرات نمای ساختمان با ترمیم نمای ساختمان هرچند دارای تشابهاتی هستند اما دو امر جداگانه میباشند.

هدف اصلی تعمیرات نمای ساختمان برطرف کردن مشکلات نمای ساختمان از لحاظ فنی است یعنی تعمیر قسمت های ترک خورده, خرد شده و یا شکسته شده نمای ساختمان. گاهی تعمیرات نمای ساختمان باعث میشود رنگ قسمت تعمیر شده با دیگر قسمت ها تفاوت داشت باشد و این امر از زیبایی ساختمان میکاهد که در این حالت میتوانیم با رنگ  و کنیتکس نمای ساختمان این ضعف تعمیرات نمای ساختمان را برطرف کنیم.

تعمیرات نمای ساختمان میتواند به صورت جزیی و برای قسمتی از ساختمان انجام شود به این صورت که آجر یا سنگ لق شده را برداشته و زیر آن را بعد از تراشیدن با ملات پر میکنند و سپس تمیزکاری انجام میشود. هزینه تعمیرات نمای ساختمان هم جزیی حساب میشود.

نکات لازم برای تعمیرات نمای ساختمان

علل ریزش سنگ و نوع, جنس و کیفیت نمای ساختمان المان هایی مهمی هستند که در تعیین و چگونگی انجام تعمیرات نمای ساختمان لازم می باشند.

تعمیرات نمای ساختمان با استفاده از پیچ رولپلاک سنگ نما

تعمیرات نمای ساختمان با پیچ رولپلاک سنگ نما بدنه نما را محکم میکند و باعث عدم ریزش و سقوط نما می شود. پیچ رولپلاک سنگ نما با پیچ های 5 سانتی گالوانیزه انجام میشود. این کار ایمنی بسیار بالایی را ایجاد میکند مخصوصا در زمان وقوع طوفان های مهیب و زمین لرزه.

تعمیرات نمای ساختمان با پیچ رولپلاک به روش راپل و بدون نیاز به داربست توسط شرکت آریا نما انجام میشود.در ضمن نگران ظاهر نما بعد از تعمیرات نمای ساختمان با پیچ رولپلاک نباشید چون متخصصان ما بعد از عملیات انجام شده روی پیچ رولپلاک را با ملات همرنگ پر میکنند و ظاهر راحفظ می نمایند.

تذکر: اگر نیاز به تعمیرات نمای ساختمان پیدا کردید حتما کار خود را به افراد مجرب و حرفه ای بسپارید. در نظر داشته باشید تعمیرات نمای ساختمان با قیمت پایین با کیفیت پایین همراه است و بعد از مدت زمان کوتاهی ممکن است خرابی های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

بازسازی نمای ساختمان
بازسازی نمای ساختمان

تعمیرات نمای ساختمان بر روی نماهای سنگ های تزیینی

برخی از افراد برای نمای ساختمان از سنگ های تزیینی استفاده میکنند که ظاهر بسیار زیبا و تنوع بسیار زیادی دارد مثل سنگ آنتیک. اما متاسفانه بعد از گذشت زمان اندکی شروع به ریزش میکنند و تعمیرات نمای ساختمان برای این نوع نماها یا خیلی سخت است و یا اصلا امکان پذیر نیست و نمیتوان آنها را محکم سازی و مقاوم سازی کرد.

ترجیحا پیشنهاد ما این است که این نوع سنگ ها برای نمای ساختمان استفاده نشوند. برای تعمیرات این نوع نمای ساختمان ابتدا باید سنگ ها ریخته شود سپس زیر کار رنگ شود و با کمک رزین های مخصوص تا مدتی از سقوط این سنگ ها از ساختمان جلوگیری کرد.

هزینه تعمیرات نمای ساختمان

هزینه تعمیرات نمای ساختمان بستگی به میزان خرابی نما و جنس نما دارد. لازم به ذکر است اگر نما به قدری خرابی یا فرسوده شده باشد. که نیاز به تعمیر زمانبر و پرهزینه ای داشته باشد بهتر است به جای تعمیرات نمای ساختمان به فکر تعویض نما باشید.

برای اطلاع دقیق از قیمت ها و برآورد هزینه و همچنین مشاوره رایگان در خصوص تعمیرات نمای ساختمان با آریا نما در ارتباط باشید. لازم به ذکر است کلیه خدمات تعمیرات نمای ساختمان توسط این شرکت بدون داربست و با طناب و به روش راپل اجرا میشود که جزو مزیت های کار ما به حساب می آید. همچنین شما میتوانید با ارسال تصویر از نمای ساختمان از هزینه تعمیرات نمای ساختمان خود به صورت دقیق مطلع شوید.

همچنین اگر سفارش شما شامل چندین کار برای نمای ساختمان باشد, شامل تخفیفات آریا نما میشوید. مثلا سفار شستشوی نمای ساختمان و بازسازی نمای ساختمان هر دو با هم انجام شود, میتوانید از تخفیف 10% ما بهره مند شوید.

اگر میخواهید به تعمیرات نمای ساختمان نیاز نداشته باشید یا حداقل سالها از تعمیرات نمای ساختمان دور باشید, به نصب صحیح نمای ساختمان, جنس و کیفیت نما اهمیت زیادی قائل شوید. همچنین استفاده از نیروی متخصص جهت نصب نما تاثیر بسزایی در این موضوع دارد.


روش های تعمیرات نمای ساختمان روش های متفاوتی دارد

تعمیرات نمای ساختمان روش های متفاوتی دارد که درباره هر کدام توضیحات مختصری میدهیم. بهتر است قبل از سفارش و پرداخت هزینه آشنایی نسبی با هر کدام از روش ها داشته باشید:

1. تعمیر ترک های نمای ساختمان

ترک های ساختمان میتوانند بر اثر زلزله, نشست ساختمان و … ایجاد شوند. برای برطرف کردن آنها ابتدا باید علت ترک خوردگی را مشخص کرد تا بهترین راه حل و تعمیر برای آنها در نظر گرفته شود. ترک های سطحی نمای ساختمان به راحتی ترمیم میشوند. میتوان از روش های کم زینه مثل اندود کردن در نمای این ساختمان ها به کار برد. برای ترک های بزرگتر نیز از اقدامات مقاوم سازی استفاده میشود.

2. تعمیر بندکشی نمای ساختمان

بندکشی نمای ساختمان برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت هوا به داخل می باشد. همچنین بندکشی باعث میشود علاوه بر تعمیرات نمای ساختمان زیبایی و جذابیت نما بالا برود. برای بندکشی ابتدا ملات قدیم نما را باید تراشیده شود سپس مکان به درستی تمیز شود سپس با ملات بندکشی که ریزدانه و پرملات است پر شود. بعد با ابزارهای مناسب برای جذابیت و زیبایی به آن حالت فرورفته یا برجسته داده شود. بعد از اتمام ملات اضافه کنار بندها پاک شود.

3. تعمیر یا تعویض در و پنجره ها

تعمیر یا تعویض در و پنجره های قدیمی و آسیب دیده یک امر مهم برای تعمیرات نمای ساختمان است. زیرا با این کار از اتلاف انرژی جلوگیری میکنیم و زیبایی نمای ساختمان را نیز تا حد زیادی میتوانیم تغییر دهیم.

4. رنگ آمیزی نما المانی برای تعمیرات نمای ساختمان

یکی از راه های تعمیرات نمای ساختمان رنگ یا کنیتکس نمای ساختمان است. این کار باعث قوام و دوام نما میشود و نقش عایق را برای نمای ساختمان دارد و به زیبایی ساختمان نیز می افزاید. رنگ و کنیتکس نما امروزه با رنگ های روغنی و اکریلیک بسیار متنوع شده اند. اما باید در نظر داشته باشیم که روی بعضی از نماها قابل انجام است. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

5. شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان به تعمیرات نمای ساختمان بسیار کمک میکند. برای شستن آلودگی ها و کثیفی ها و همچنین لکه های ناشی از رطوبت و … از شستشوی نمای ساختمان استفاده میکنیم. همچنین نماشویی باعث میشود, جرم و آلودگی ها به داخل ساختمان غیر قابل نفوذ باشد و یا کمتر این اتفاق بیفتد.در ضمن استفاده از مواد نانو بعد از شستشوی نما,نما را در برابر جرم و آلودگی و لکه مقاوم سازی می نماید. این کار بسیار در زیبایی و کاش هزینه ها موثر است. برای داشتن اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

6. تعمیر فلاشینگ

برای تعمیرات نمای ساختمان تعمیر فلاشینگ اهمیت دارد. این کار برای جلوگیری نشت آب و نفوذ رطوبت به داخل دیوارها و پنجره ها انجام میشود و از تورم , لکه و شوره زدگی در نمای ساختمان جلوگیری میکند.

7. تعمیرات قسمت های سست و شکسته و کنده شده ی نمای ساختمان

به کار گیری هر یک از روش های بالا برای تعمیرات نمای ساختمان مستلزم مهارت و زمان بندی و بودجه مناسب هر روش می باشد. همچنین گاهی لازم است از دو یا چند روش برای تعمیرات نمای ساختملن بهره برد. برای اطلاع دقیقتر و یا سوالات بیشتر با ما در تماس باشید.

8. تعمیرات نمای ساختمان با آببندی نمای ساختمان

بعد از مدتی سنگ نما ترک میخورد و باعث نفوذ آب و رطوبت به ساختمان میشود و یا گاهی نصاب های نمای ساختمان درزها را به خوبی نمیپوشانند. برای همین بعد از مدتی نمای بعضی از ساختمان ها نیاز به تعمیرات نمای ساختمان پیدا میکنند. برای این نمای ساختمان ها باید آب بندی نمای ساختمان انجام شود.

نکته: شرکت آریا نما برای ضمانت انجام کار با کیفیت بالا در ابتدای کار و قبل از انجام تعمیرات نمای ساختمان ضمانت نامه کیفیت را امضا و به مشتری تحویل میدهد. در صورت اگر عدم رضایت مشتری اعلام گردد از هزینه های تعمیرات نمای ساختمان کسر می گردد. ما همواره به دنبال رضایت مشتری و کسب امتیازات بیشتر در این امر هستیم.

تعمیرات نمای ساختمان

تعمیرات نمای ساختمان
تعمیرات نمای ساختمان

تعمیرات نمای ساختمان, تعمیرات نمای ساختمان در تهران, تعمیرات نمای ساختمان در تمام نقاط کشور

تعمیرات نمای ساختمان, تعمیرات نمای ساختمان در تهران, تعمیرات نمای ساختمان در تمام نقاط کشور

تعمیرات نمای ساختمان, تعمیرات نمای ساختمان در تهران, تعمیرات نمای ساختمان در تمام نقاط کشور

تماس با ما